Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Mobilní dům určený k trvalému bydlení

Toužíte po změně či potřebujete vyřešit otázku bydlení bez zbytečných průtahů, které jsou spojeny se stavbou klasického domu? Což takhle pořídit si mobilní dům?

V posledních letech získává tento typ bydlení stále více příznivců, především proto, že se jedná o nejrychlejší způsob, jak si pořídit nový domov. Mezi další výhody patří jednodušší stavební řízení (není nutné stavební povolení, zajišťování řemeslníků atd.), variabilita (domov lze snadno přesunout), a výrazně nižší cena.

Na českém trhu působí specializované firmy zabývající se dovozem nových i revitalizovaných mobilních domů, zpravidla ze zahraničí, v souladu s platnými bezpečnostními i hygienickými normami ČR i EU.

Pokud jde o vnitřní dispozice, lze volit varianty od 2+KK (o rozměrech např. 2,5 x 6 m) až po 4+1 (o rozměrech cca 3,5 x 12 m). Co do zařízení může mobilní dům směle konkurovat klasickému bytu. Dodávky obvykle zahrnují nábytek včetně kuchyňské linky, úložné prostory, sprchový kout, splachovací WC, vytápění (standardně plynové či elektrické).

Domy pro naše klimatické podmínky by měly být vybaveny okny s dvojitými skly, zateplenou konstrukcí a zaizolovaným přívodem vody. Z pohledu nákladů je pouze na zákazníkovi co zvolí – elektřinu, plyn, dieselový agregát, solární panely, vodu z vlastní studny… Konečný výsledek se odvíjí od představ a samozřejmě cenových možností zákazníka. Vzhledem k tomu, že mobilní dům je vybaven koly a není při umístění na pozemek pevně spjat se zemí, není nutná zvláštní příprava terénu. Při terénních nerovnostech lze zajistit podložení betonovou deskou či vzpěrami.

A jak dlouho mobilní dům vydrží? Většina dovozců uvádí životnost přibližně 40 let. Zkušenosti ale ukazují, že při správné péči nezřídka tato doba narůstá i na dvojnásobek.

Nic tedy nebrání tomu, zařídit si v mobilheimu spokojený domov.

Fotografie