Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Nepodceňujte sílu přírody: Jak pojistka může zachránit váš domov?

Přírodní živly dokáží napáchat obrovské škody během chvilky. Pár minut může rozhodnout o tom, zda budete bydlet nebo skončíte lidově řečeno „na ulici“. Své o tom vědí v Řecku na ostrově Rhodos, kde se v minulých letech objevily rozsáhlé požáry. V posledních letech nejsou výjimkou v Česku zase bleskové povodně, které mívají dalekosáhlé následky. Ohni a vodě jen máloco odolá, majetek před nimi lze jen těžko ochránit. O důvod více, proč se zaměřit na finanční ochranu nemovitosti pomocí vhodného pojištění. Na co si dát pozor při sjednání pojistné smlouvy?

Základem je kvalitní pojištění

Může někdo zaručit, že vítr, voda nebo oheň nikdy neponičí vaši nemovitost? Žádná stavební firma nedokáže postavit dům, který odolá všem přírodním živlům, a dokonce ani zlodějům, byť se může dům zabezpečit pomocí různých systémů a kamer. Zajistit stoprocentně nemovitost možné není, ale rozhodně je žádoucí ji chránit kvalitním majetkovým pojištěním.
Nejčastěji se nabízejí dva pojistné produkty – pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Nejjistější je volit komplexní smlouvu, která zahrnuje výhodou obou zmíněných pojištění.

Bez obav z podpojištění

Jak sjednat sdružené pojištění? Pojištění nemovitosti se snadno sjednává online u SV pojišťovny, která má základní i katastrofická rizika v ceně. Nadto se může pojistit dům i byt pouze na základě vyplnění identifikačních údajů a zadání výměry v metrech čtvereční. Z obytné plochy se vypočítá paušální pojistná částka, kterou lze v jednotlivých krocích snížit nebo zvýšit dle potřeby a vybavení domácnosti.
Výhodou tohoto výpočtu je snížení rizika podpojištění, které může vzniknout vlivem nízké pojistné částky. Při škodě pak vyplacená částka nepokryje pořízení nových věcí a opravy.

Včetně pojištění odpovědnosti

Ne vždy dojde ke škodě jen u vás, při vodovodní havárii se sice poškodí podlaha v dané místnosti, zároveň se poničí vybavení sousedů pod vámi. V rámci pojištění Bezpečný domov PLUS je tak pojištění občanské odpovědnosti zdarma a vztahuje se na všechny členy domácnosti včetně čtyřnohých miláčků vyjma psů nebo hospodářských zvířat.
Z pojištění odpovědnosti se hradí škody způsobené třetí straně nejen při nehodách v domácnosti, ale rovněž při každodenních běžných činnostech, typicky při rekreačním sportování, kdy vaší vinou dojde k úrazu jiné osoby.

Fotografie