Proč jsou novostavby atraktivnější než starší byty?

27.9.2015Dle průzkumu několika renomovaných agentur se mají trendy v oblasti bydlení v hlavním městě následovně. Mladí lidé, ať už singles či rodiny, ale také starší páry v posledních letech preferují novostavby Praha před bytovými jednotkami ve starších zástavbách. Máte-li v plánu stěhování na novou adresu i vy, pravděpodobně si kladete podobnou otázku a rozhodujete se mezi bytem ve starším domě a novostavbou. Abychom vám dilema usnadnili, zaměříme se na největší výhody nových bytů. Jak se rozhodnete, je samozřejmě jen na vás a vašich preferencích.

Hledání nového bydlení není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Naopak jde o časově náročnou záležitost, v rámci které je zapotřebí zohlednit množství důležitých aspektů. Chcete-li být ve svém novém bytě opravdu spokojení, zaměřte se nejen na samotnou bytovou jednotku, ale také na okolí. Podstatný je charakter lokality, občanská vybavenost a služby, dostupnost do ostatních městských částí, bezpečnost či přítomnost relaxačních ploch a přírody.

Mohlo by se zdát, že doménou starších zástaveb je právě lepší občanská vybavenost. Přeci jen jde o objekty, které se nachází v dlouhodobě zastavěných lokalitách a prochází vývojem. Některé novostavby v tomto ohledu skutečně pokulhávají, nicméně zkušení developeři volí lokalitu pro výstavbu velmi obezřetně.

Pro kvalitní developerské projekty Praha jsou typické následující vlastnosti:

Jistě by se našlo mnoho dalších výhod. Pro zájemce je podstatné i to, že se mohou do jisté míry podílet na budoucí podobě bytové jednotky během procesu výstavby. Z dlouhodobého hlediska je bydlení v novostavbě výrazně levnější (viz. energetická nenáročnost) a mnohdy i zdravější (optimální mikroklima).

Co se týče ceny, jsou na tom nové byty srovnatelně, nebo dokonce ještě lépe. A komu nevyhovují klasické byty, vždy se může přiklonit k rodinnému domku. Zajímavé domy na prodej v Praze nabízí i jeden z předních českých developerů Finep. Dáte si říct?


Fotografie - Proč jsou novostavby atraktivnější než starší byty?