Triky pro úklid domácnosti

12.5.2022Taky to znáte, neohlášené návštěvy vám způsobují infarktové stavy, protože vaše domácnost nevypadá jako z katalogu. U vás doma se žije a je to tam také vidět. Každý má ale ve svém okolí přátele, u kterých je vždy naklizeno. Zdá se to až k nevíře, ale je to možné. Existují triky pro úklid domácnosti, které vám pomohou udržet i u vás doma pořádek. A jaké je tedy tajemství vašich přátel, u kterých to doma vždy vypadá jako na fotkách z časopisu?

Je to systém jednoduchých pravidel, kterými, když se budete řídit, budete mít doma vždy naklizeno:

  1. Každou věc vraťte ihned na své místo. Jednoduše vše, co kolem sebe vidíte, odklidíte do skříně nebo šuplíku a nikde se nic nebude válet. Je však třeba mít dostačující úložné prostory. Jinak musíte přistoupit k pravidlu číslo dva.
  2. Zbytečnosti vyhazujte bez lítosti. To, co nepotřebujete, doma rozhodně neskladujte. To platí především pro vše, co je rozbité nebo nefunkční.
  3. Přílišné zdobení a mnoho dekorací doma také nepotřebujte, zbytečně to přidává práci při úklidu. Bohatě postačí k zútulnění pár svíček, nějaký květináč s kytkou a lampa.
  4. Mějte vždy čistý stůl. Na jídelní stůl patří maximálně váza s květinou a jinak má být zaplněný jen, když je prostřeno. Jídelní stůl je středem každého domova a měl by být vždy uklizený a čistý. Připravený na zážitky s rodinou a přáteli. Není to prostor určený k odkládání všeho možného.
  5. Myslete vždy na to, co kam patří a přesně tam to ukládejte. Každá věc u vás doma má mít své místo, a pokud ho nemá, tak k vám zřejmě nepatří.
  6. Uklízejte často a pravidelně. Začněte nahoře a pokračujte směrem dolů.
  7. Pořiďte si moderní přístroje, které vám s úklidem pomůžou a zkrátí tak dobu, kterou je třeba úklidu fyzicky věnovat.
  8. Nedělejte z toho vědu a zkuste si ten úklid trochu užít. Pusťte si k tomu třeba oblíbenou hudbu a můžete si u toho i zatančit.

Úklid domácnosti může být takhle jednoduchý, ale někdy na to prostě není čas. Nebo alespoň na začátku by se hodila pomocná ruka. Samozřejmě. Mika servis, úklidová firma pro Prahu a okolí vám problém s časem vyřeší. Můžete se na ně obrátit s objednávkou jednorázového úklidu, ale i s pravidelnou pomocí v udržování a úklidu domácnosti. A vy se tak můžete věnovat oblíbenějším činnostem, své rodině anebo koníčkům.


Fotografie - Triky pro úklid domácnosti