Vyspané a soustředěné dítě bez bolestí zad? Jen díky matraci pro děti

14.8.2015Chystáte se vybudovat dětský pokojíček pro vaše miminko? Nebo jste se rozhodli pořídit novou postel pro Vašeho odrostlého puberťáka? Na co se tedy zaměřit při výběru a jaký je ideální materiál?

Pro nejmenší je potřeba vybírat matraci s rozmyslem

Výběr matrace pro novorozence či batole je velmi důležitý. Miminka tráví spánkem téměř celý den, proto je důležité, aby je při spánku nic netlačilo a jejich páteř se mohla správně a přirozeně vyvíjet. Jen to jim zajistí spokojený a zdraví spánek. Protože matrace pro dítě je odlišná od obyčejné matrace, je naprosto nevhodné, aby dítě spalo na gauči nebo v posteli s rodiči. Alespoň v noci by mělo být ve své posteli.

Čeho si při výběru dětské matrace do postýlky všímat?

Dětské matrace jsou specifické. Ideální jsou pro děti středně tvrdé matrace, kterou jsou pro vývoj páteře dostatečně pevnou podložkou. Důležité je také myslet na hygienu. Děti se často potí, občas unikne moč a je tak důležité, aby se matrace dobře odvětrávala a docházelo v ní ke správné cirkulaci vzduchu.

Nejlepší jsou přírodní materiály například z 100% přírodního latexu. Vhodné jsou pro děti i pěnové matrace, nabízí nejen dostatečnou tuhost, ale jsou i levnější. Na výrobu se používají i materiály, jako je Biotex či kokosové desky.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/zprava/Vyspane-a-soustredene-dite-bez-bolesti-zad-Jen-diky-matraci-pro-deti


Fotografie - Vyspané a soustředěné dítě bez bolestí zad? Jen díky matraci pro děti