Zakládání zahrad a trávníků

3.9.2015Co se Vám vybaví při slově zahrada? Někomu ovocné stromy, řádky se zeleninou a travnatá plocha, jinému okrasné květiny, keře a stromky připomínající nějakou vzdálenou zemi. Někoho uklidňuje práce, jiný zase upřednostňuje zahradu, kde údržba vysázených rostlin není na pořádku dne. Někdo si tam rád chodí jen sednout, vypít odpolední kávu a poslouchat švitořící ptáky. Občas je dobré mít takové klidné místo pro relaxaci.

Ovšem ne každý má k dispozici zahradu, ale pokud se taková možnost naskytne, může být těžké namyslet ji tak, aby byl každý prostor opravdu využit, a aby byla právě taková, jakou chcete. Se založením zahrady je spojeno obrovské množství práce. Když pomineme navození hlíny, srovnání půdy, oplocení nebo vytvoření cestiček, jsou tu i jiné věci, které ač se nezdají, mohou být překážkou, která Vám zabere spousty času. Představte si třeba shánění jednotlivých okrasných stromků, o kterých ani nevíte, jak se jmenují, jen jste je viděli kdysi v nějaké cizí zahradě.

Jednou z možností, jak se zbavit těchto starostí, je nechat si vysněnou zahradu udělat na klíč. Existují firmy, které Vám pomohou s grafickým návrhem, a poté už se nemusíte o nic starat, neboť udělají veškerou tu nepříjemnou a namáhavou práci za Vás. Nejde jen o soukromé zahrady, ale také různé firemní, školní a veřejné prostory. Ono kupříkladu takové založení trávníku není vůbec jednoduchá věc. Na výběr je dnes z mnoha druhů a každé se hodí pro něco jiného, jinak se udržují a sejí. Navíc pokud chcete, aby Váš trávník vypadal jako vystřižený z časopisu, není opravdu na škodu přenechat tuto práci zkušeným odborníkům.


Fotografie - Zakládání zahrad a trávníků