Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Zakládání zahrad a trávníků

Co se vám vybaví při slově zahrada? Někomu ovocné stromy, řádky se zeleninou a travnatá plocha, jinému okrasné květiny, keře a stromky připomínající nějakou vzdálenou zemi. Někoho uklidňuje práce, jiný zase upřednostňuje zahradu, kde údržba vysázených rostlin není na pořádku dne. Někdo si tam rád chodí jen sednout, vypít odpolední kávu a poslouchat švitořící ptáky. Občas je dobré mít takové klidné místo pro relaxaci.

Ovšem ne každý má k dispozici zahradu, ale pokud se taková možnost naskytne, může být těžké namyslet ji tak, aby byl každý prostor opravdu využit, a aby byla právě taková, jakou chcete. Se založením zahrady je spojeno obrovské množství práce. Když pomineme navození hlíny, srovnání půdy, oplocení nebo vytvoření cestiček, jsou tu i jiné věci, které ač se nezdají, mohou být překážkou, která Vám zabere spousty času. Představte si třeba shánění jednotlivých okrasných stromků, o kterých ani nevíte, jak se jmenují, jen jste je viděli kdysi v nějaké cizí zahradě.

Jednou z možností, jak se zbavit těchto starostí, je nechat si vysněnou zahradu udělat na klíč. Existují firmy, které vám pomohou s grafickým návrhem, a poté už se nemusíte o nic starat, neboť udělají veškerou tu nepříjemnou a namáhavou práci za vás. Nejde jen o soukromé zahrady, ale také různé firemní, školní a veřejné prostory. Ono kupříkladu takové založení trávníku není vůbec jednoduchá věc. Na výběr je dnes z mnoha druhů a každé se hodí pro něco jiného, jinak se udržují a sejí. Navíc pokud chcete, aby váš trávník vypadal jako vystřižený z časopisu, není opravdu na škodu přenechat tuto práci zkušeným odborníkům.

Fotografie