Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Pod tíhou současných změn v energetice jste začali i vy přemýšlet, jak doma vyřešit vytápění? Možná je na čase vyměnit váš starý a pomalu dosluhující kotel. Možná zrovna rekonstruujete nebo stavíte a vybíráte pro vás nejvýhodnější způsob vytápění a ohřívaní vody. Při svém pátrání jste pochopitelně museli dříve nebo později narazit na tak často skloňovaná tepelná čerpadla. Máte jistou představu o jeho účinnosti. Ale jak to vlastně funguje?

Tepelné čerpadlo je jednoduše řečeno zařízení, které čerpá teplo z jednoho místa na druhé, přičemž musí být vynaložena vnější práce. Na stejném principu funguje například i chladnička a mrazák či klimatizace. A samozřejmě některé druhy vytápění.

Tepelná čerpadla, která jsou určena k vytápění, jsou charakteristická omezeným výkonem, pokud mají zůstat ekonomická. S nástupem nových materiálů a nízkoenergetických staveb, které potřebují méně tepla než je tomu u starších domů. A tak se tepelná čerpadla začala hojně používat. Existují hned v několika typech:

  1. Tepelné čerpadlo země/voda, kdy je teplo ze země do vody předáváno nemrznoucí kapalinou o nízké teplotě, která zařízením koluje.
  2. Tepelné čerpadlo vzduch/voda funguje obdobně, ale teplo je v tomto případe odebíráno ze vzduchu přes výparník. Pořízení není tak finančně náročné a je v současnosti považováno za ekonomické.
  3. Tepelné čerpadlo voda/voda zase získává teplo z vody, nejčastěji studny, které jsou třeba hned dvě – čerpací a vsakovací. Problém však nastává v případě, že se studna vyčerpá a v našich podmínkách se prakticky nevyužívá.
  4. Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je konstruováno jako klimatizace, která v zimě pracuje obráceně, tedy jako tepelné čerpadlo. Hodí se na přitápění na jaře a na podzim. Při výstavbě domů s nízkou tepelnou ztrátou a řízeným větráním jsou stále častěji používané při uzpůsobení k celoročnímu vytápění.

Zaujalo vás to? Chcete vědět víc? Nebo jste se dokonce rozhodli a rádi byste si tepelné čerpadlo pořídili, jen potřebujete pomoct s výběrem konkrétního typu a následnou montáží? Obraťte se na profesionály ve svém oboru – Ekotherm Montage, montáž tepelných čerpadel v Kamenici nad Lipou zvládnou k vaší spokojenosti. Instalaci tepelných čerpadel pravidelně realizují ve všech typech objektů a umí taktéž poradit, který typ zvolit. Montáž tepelných čerpadel v Pelhřimově a jeho okolí není ale jen to jediné, na co je můžete přizvat. Specializují se také na servis tepelných čerpadel. To znamená, že nemusíte mít starost, pokud se rozhodnete pro tento způsob vytápění. Kdyby se něco přihodilo, máte koho požádat o pomoc.

Fotografie