Baumit Life - novinky v oblasti fasádních barev

27.6.2012Pro rok 2012 připravila společnost Baumit novou paletu barevných odstínů s názvem Baumit Life. Vychází z původních odstínů Colours of more emotion se dvěma sty odstíny (používáno do konce roku 2011). Cílem zavedení nového systému Baumit Life bylo splnit základní požadavky:

Baumit Life představuje nejrozsáhlejší systém fasádních barev v Evropě. Obsahuje neuvěřitelných 888 barevných tónů. Základ tvoří 94 moderních sytých odstínů, ze kterých vycházejí jednotlivé barevné řady, s následnými osmi zesvětlujícími odstíny. Ke kolekci patří šest bílých odstínů a 36 mozaikových omítek.

Navrhněte si vlastní barvu na Váš dům pomocí nástroje ColorDesigner

Nový systém barev má vlastní webovou stránku www.baumitlife.com. Jsou zde ke stažení šikovné nástroje jako ColorDesigner nebo různé mobilní aplikace. Life ColorDesigner je k dispozici v provedení Light a Profi. Za pomoci verze Light mohou soukromí uživatelé barevně ztvárnit různé typy domů. Na webu jsou vzorové domy k dispozici, takže snadno a rychle může vzniknout váš návrh vámi vybranou barvou.

Life DesignerPro patří do rukou profesionálů a architektů. V programu lze dokonce oline spravovat celé projekty a příslušné variace.

Dále jsou k dispozici nástroje pro výpočet součinitele prostupu tepla a pro výpočet množství materiálu Baumit. Vaše vyhotovené modely si můžete uložit, odeslat mailem či prostřednictvím platformy Flickr.

V případě že hledáte příslušnou barvu a máte tzv. 'chytrý telefon', je možné pořídit fotoaparátem barevný odstín, aplikace barvu porovná se vzorníkem Baumit Life a zobrazí kód ostínu i stupeň odchylky. Aplikace je zdarma a funguje v systémech iPhone a Android.

Kompletní barvená paleta Baumit Life je také přizpůsobena k využití ve všech běžných grafických programech.

Neváhejte a vyzkoušejte si práci na www.baumitlife.com s inovativními nástroji šitými na míru a vyzkoušejte jaké to je být architektem či profesionálním designérem.

Fasádní barvy s výběrem všech odstínů naleznete na www.fasady-shop.cz/fasadni-barvy/


Fotografie - Baumit Life - novinky v oblasti fasádních barev