Ideální materiály do dětského pokoje

4.10.2015Každý rodič se snaží udělat pro své ratolesti to nejlepší. Pro to by ale neměli dělat kompromisy při výběru nejen dětského pokoje, ale i použitých materiálů. Zvolí-li se materiály v dětském pokoji dobře a neutrálně, přežije pokoj bez velkých zásahů nejen období předškolní, školní ale i dospělost.

Papír

Papír je občas opomíjený. Přitom je papír ekologický, obnovitelný a nestojí mnoho. Nejčastěji je papír v dětských pokojích ve formě tapet, ale dají se sehnat i kartonové krabice na věci, nebo dokonce celý kartonový nábytek. Díky nižší ceně se navíc spokojíte i s tím že jej brzy budete muset vyměnit, nebo že na něm Vaše ratolest stvoří nové umělecké dílo.

Dřevo

Dřevo je asi nejpoužívanější přírodní materiál v dětských pokojích. Výborně se hodí pro výrobu dětského nábytku i hraček. Ideální je dřevo masivní s minimem povrchových úprav, případně ošetřené přírodními vosky a oleji. Pokud už se rozhodnete pro dřevotřísku s laminátovým povrchem, žádejte takovou úpravu hran, která zaručuje minimální únik formaldehydu. Sto dřevo najdeme i na podlaze. Zde je dobrý hlídat obsah lepidel, které nejsou zdravé.

Korek

Korkové podlahy často nahrazují podlahy dřevěné. Korek vyniká tepelně izolačními vlastnostmi. Jedná se navíc o materiál, který je nejen velmi pružný, měkký ale je také teplý, tichý, nenasákavý a odolný materiál. Důležité je ale správné položení. Špatně položená korková podlaha by dobře nesloužila.

V oblasti podlah mají dnešní rodiče značnou výhodu. Na výběr už není pouze dřevo, nebo korek. Na výběr je i marmoleum nebo ekologický vinyl. Podlahu následně stačí doplnit o bavlněné a vlněné doplňky a krásný a zdraví pokoj pro Vaše děti je na světě.

Zdroj:http://homebydleni.cz/bydleni/design-interieru/7-idealnich-materialu-do-detskeho-pokoje/


Fotografie - Ideální materiály do dětského pokoje