Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Jak vybrat správnou stínicí techniku?

Jen málo lidí si uvědomuje, že i vybrání správného typu žaluzií pro svůj dům či byt je vlastně velká věda. Skutečně existují určitá pravidla, podle kterých bychom si měli žaluzie a rolety vybírat, ale ovšem jen malé procento lidí se touto problematikou zabývá, chtějí ušetřit čas a peníze, a proto koupí první, na které narazí. Pak si ale většinou začnou stěžovat, jelikož si uvědomí, že jejich výběr nebyl zcela moudrý.

Například když Vaše okna do ložnice směřují ven na ulici, kde celou noc ostrým světlem svítí pouliční lampy přímo do Vašich oken, nemůžete doufat, že když si pořídíte obyčejné, nejlevnější žaluzie budete spát klidným spánkem. Tento stav může nastat například v Brně, kde Vás žaluzie, rolety a markýzy ochrání jen, pokud vyberete ten správný typ. Tato situace vyžaduje totiž, abyste se raději poradili s odborníkem, který Vám pomůže vymyslet vhodnou alternativu.

Nejdříve, než začnete vybírat, byste si měli položit pár otázek, na které je třeba si odpovědět. Například zdali je Váš dům novostavbou či už staršího rázu. Ano, i to totiž může mít vliv na výběr žaluzií, rolet i markýz. Dále je důležité, abyste přesně věděli, co od nich očekáváte, tedy zda je Vašim primárním požadavkem úplné zatemnění pokojů, zda chcete také snížit hluk z ulice a tak podobně. Poslední otázkou by samozřejmě mělo být, kolik chcete do stínicí techniky investovat. Až si zodpovíte všechny tyto otázky, zavítejte do nějakého specializovaného obchodu, kde Vám odborníci přímo poradí, co je pro Vás tou nejvhodnější variantou. Pomohou Vám s výběrem vhodného materiálů, dokonce i typu. Zdali jsou pro Vás užitečnější žaluzie či vnitřní rolety.

Fotografie