Kožené sedací soupravy

29.11.2015Sedací soupravy jsou nedílnou součástí snad každého obývacího pokoje, ale i luxusních kanceláří či pracoven.

Pokud zvolíte italskou koženou sedací soupravu, můžete mít jistotu, že se stane reprezentativní ozdobou i praktickým doplňkem daného interiéru. Kožená sedací souprava je nejen velice pohodlná a příjemná na sezení, ale budí dojem dokonalého luxusu a komfortu. Při výběru záleží na daném prostoru a také na stylu, ve kterém máte interiér zařízený a v jakém máte i ostatní nábytek.

Existují jednak kožené, nebo čalouněné sedací soupravy a pak klasické či rohové sedací soupravy. Kůže je výhodnější na údržbu, u látkové sedačky se může potah jednoduše sejmout a vyprat.

Rohová sedací souprava vyžaduje více prostoru, ale také nabízí více místa k sezení. Ocení ji hlavně početnější rodina, nebo pokud doma hostíte častější návštěvy. S rohovou sedačkou využijete například prostor v rohu místnosti, do kterého byste neměli co umístit. Výhodou sezení v rohu je také dokonalý přehled po celém pokoji, nebo akustická výhodnost při poslechu sterea.

Do menšího bytu se spíše hodí klasická sedačka pro dva až tři lidi, kterou lze doplnit o křesla.

Další volbou je, zda si pořídit sedačku rozkládací nebo nikoliv. Opět záleží na potřebách rodiny a prostorových možnostech.

Záleží také na jejím umístění, které její styl a design může ještě zvýšit. Málokdy se hodí k modernímu lehkému nábytku a spíše vynikne v kombinaci s tradičním duchem interiéru a masivním nábytkem.

Na výběr jsou nejrůznější tvary i styly kožených sedacích souprav, stejně tak barevné provedení kůže i dřevěných rámů. Vzhledově zajímavé jsou například rokoková či baroková zaoblení. Luxusním a elegantním dojmem působí ovšem i rovné tvary bez viditelného dřeva, u kterých vynikne elegance kvalitní kůže.

Zdroj: http://www.jakbydlet.cz/clanek/499_sedaci-soupravy.aspx


Fotografie - Kožené sedací soupravy