Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Na co myslet při zařizování dětského pokoje

Chystáte se na příchod miminka? Nebo byste rádi zařádili první pokojíček vašemu dítku, které právě z miminka vyrůstá? Pokud dodržíte několik důležitých zásad, nemusí to být zas tak složité. Na prvním místě je bezpečnost:

  1. Nábytek raději připevněte ke zdi. Jen tak nehrozí pád, kdyby se váš potomek rozhodl po nábytku šplhat.
  2. Zabezpečte elektřinu. Bezpečnostních zátek do zásuvky není nikdy dost.
  3. Pozor na drobné součásti dekorativních předmětů. Děti ne jen že rády všude strkají zvídavé prstíky, ale taky rády prozkoumávají pusinkou.
  4. Pozor na sklo. Malým dětem rozhodně do pokoje nepatří. Nebezpečí, které hrozí při jeho rozbití, je zbytečně velké. A tak je lepší neriskovat.
  5. Okna jsou také hrozbou, pod okna raději nedávejte nic, po čem by váš potomek mohl vyšplhat až na parapet. A okna samotná opatřete dětskými pojistkami.

Zkrátka je dobré vyhnout se všem potenciálním rizikům. A pak už můžete rozmýšlet nad příjemnějšími záležitostmi, jako jsou barvy a vybavení. Pokud je vaše dítě již starší, klidně se může podílet na výběru budoucího zařízení a nový pokoj plánovat společně s vámi.

Dětský pokoj se dělí na tři zóny

Vy můžete klidně myslet již malinko dopředu, na předškolní a školní věk, ať nemusíte brzy vše měnit. Vytvořte tři zóny – herní, odpočívací a pracovní. Ty by neměli chybět v žádném dětském pokoji. Podle toho pak volte nábytek a osvětlení. V hrací zóně se bude určitě hodit koberec, protože děti si hrají nejčastěji na zemi. V odpočívací zóně nesmí chybět postel, na které se nevyplatí šetřit. V pracovní zóně má pak své jisté místo stůl a vhodná židle. Doporučuje se volit spíše neutrální barvy u každého většího kusu nábytku. Později pak můžete změnit pouze dekorace a pokojíček bude jako nový. Nábytek by měl být kvalitní a hlavně bezpečný, aby dětem nehrozil nějaký úraz. A co ocení ti nejmenší? Budete se možná divit, ale je to soukromí. Útočiště, trucovna, kam se může dítě schovat před ostatními a kde se cítí dobře a v bezpečí.

Nevíte jak na to?

Máte pocit, že nemáte takový přehled o všem, co by se vám mohlo líbit? Pomůže vám návrh interiéru od bytového architekta. Nábytek do dětského pokoje na míru bude bezpečný a perfektně zapadne právě do vašeho pokojíčku. Bytový architekt z Liberce pod značkou Domartdesign může být tou správnou volbou pro vás. S jeho pomocí můžete mít dětský pokoj na míru, který nebudete muset předělávat s každým rokem, o který vaše dítko povyrostlo. A rozhodně se nebudete muset bát skrytých nebezpečí, které by tu našim nejmenším mohla hrozit. Spolupráce s bytovým architektem se nemusíte bát.

Fotografie