Rostoucí nábytek pro děti

27.7.2015Půlka prázdnin pryč, děti už se těší do školy, zvláště prvňáčci. Jak ale vybavit takový pokoj prvňáčka? Ideálním řešením může být rostoucí nábytek, které může mít vaše dítě v pokoji od základní až po vysokou školu.

Důležité je zdraví

Při výběru nabídku byste měli zajistit, aby výška stolu i židle byla odpovídající výšce dítěte. Rostoucí nábytek lze postupně nastavovat tak, aby vždy odpovídal aktuální výšce dítěte. To je nejen velice praktické, ale i důležité pro správný vývoj páteře. Jinak hrozí špatný posed a tudíž budoucí bolesti zad.

Nutná bezpečnost

Děti v pokoji nejen studují, ale i si zde hrají a dovádí. Je tedy důležité myslet i na jejich bezpečnost. Dětský nábytek, by neměl mýt žádné ostré hrany a rohy, které by mohli způsobit potenciální úraz. Sklon pracovní desky by měl mýt jednoduchý systém nastavení, tak aby to zvládlo dítě samo bez obtíží a bezpečně.

Design

Chcete-li aby dítě mělo nábytek nejlépe až na vysokou, je potřeba zohlednit při výběru design. Nejlepší jsou neutrální barvy, s decentními nebo vyměnitelnými motivy

Především je ale nutné vybírat kvalitní výrobky, raďte se s odborníky, nábytek si vyzkoušejte, ptejte se, správná investice do kvalitního rostoucího nábytku se Vám jistě vrátí.

Zdroj: http://www.denik.cz/domov/rostouci-nabytek-pro-deti-verny-spolecnik-od-zakladni-az-po-vysokou-skolu-20150731.html


Fotografie - Rostoucí nábytek pro děti