Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Jak ochránit novou fasádu před graffiti?

Investovali jste nemalé finance do zateplení vnější schránky vašeho domu a do realizace nové fasády? Čekáte, že fasáda bude ještě dlouho vypadat jako nová? Samozřejmě, že fasády podléhají neustálému procesu špinění prachem, smogem, pyly a dalšími atmosférickými nečistotami, které se ale dají poměrně snadno odstranit. Mnohem větším problémem z hlediska odstranění je ale graffiti, které je rozšířené zejména ve větších městech, ale i v menších obcích. Jak se dá ochránit fasáda před graffiti a proč jí chránit?

Proč fasádu před graffiti chránit?

Drtivá většina atmosférických nečistot, které se usadí na fasádě, zůstane na jejím povrchu a očistit se dá jen proudem vody. Čištění od graffiti je však mnohem složitějším úkolem. Barva ze sprejů se totiž dostane až do samotné struktury materiálu, nejen na jeho povrch. Odstranění proudem vody bez profesionální techniky je tak téměř nemožné. Buď na fasádě zůstanou viditelné obrysy graffiti, nebo může dojít k poškození podkladu a bude zapotřebí další rekonstrukce. Dokonalé čištění fasády od graffiti zvládnou jen profesionální firmy. 

Co může pomoci?

Drzost sprejerů prakticky nemá hranic. Snaží se neustále překonávat překážky i v podobě objektů chráněných vysokým plotem nebo kamerovým systémem. Pokud si váš dům vyhlédnou, neexistuje prakticky žádná ochrana, jak jim v jejich počínání zabránit. Jen NONSTOP hlídání 24 hodin denně. I tak se můžete ráno probudit, zjistit že v noci se na domě objevila kresba nebo nápis sprejem a začít si lámat hlavu jak odstranit graffiti.

Velkým pomocníkem jsou antigraffiti nátěry

Nejefektivnějším způsobem v boji proti graffiti je v současnosti technologie aplikace ochranných nátěrů proti graffiti na fasádu. Nátěry proti graffiti sice nikterak nezabrání sprejerům v tom, aby váš dům pomalovali, ale výrazným způsobem ulehčí odstranění graffiti. Antigraffiti nátěry vytvoří na povrchu fasády neprostupnou ochrannou vrstvu. Barva ze spreje se nedostane až do struktury fasády, ale zůstane na povrchu, ze kterého ji odstraníte vlastními silami, bez nutnosti využití profesionální techniky. Prevence je nejlepší ochrana.

Fotografie