Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Jak zabezpečit bydlení před dovolenou proti škodám

V období léta odjíždí mnoho rodin nejméně na týdenní dovolenou, mnoho lidí se ale neuvědomuje základní pravidla požární bezpečnosti, která jsou důležité, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Vypnutí spotřebičů se vyplatí

Mezi to nejzákladnější patří kontrola, zda jsou vypnuté všechny tepelné spotřebiče, jako jsou žehlička a varná deska. Pokud nemáte mrazák plný zmražených jahod, meruněk a třešní tak není od věci vyprázdnit mrazák i ledničku a i je vypnout. Úplně nejbezpečnější je vypnutí elektrického proudu.

Nebezpečný vítr s deštěm

Nejen oheň, ale i voda může způsobit škody uvnitř Vašeho bytu, nebo domu, je tedy nutné před odjezdem zavřít všechny okna, i když venku jsou tropické teploty. Prudký déšť by mohl vytopit i sousedy a vítr by mohl vysklít okno, což by mohlo zranit kolemjdoucí.

Pro případ že by prasklo vodovodní nebo odpadní potrubí, doporučují hasiči zanechat vždy u někoho poblíž nejlépe u sousedů klíče, tak aby hasiči nemuseli použít destrukční techniky na Vaše dveře, protože ty jsou mnohdy dražší než samotná oprava potrubí.

Zapomenout by se nemělo ani na okolí domu. Předměty, jako jsou truhlíky, kusy plechu a popelnice je lepší raději schovat, nebo upevnit, aby nehrozilo, že při prudkém větru budou poletovat po silnici nebo u sousedů na zahradě.

Opatření proti větru, vodě a ohni v naší domácnosti před dovolenou by se neměli podceňovat. Během loňských prázdnin likvidovali hasiči ve 400 případech požár domácnosti. Tyto požáry si vyžádaly 5 lidských životů a 82 osob bylo zraněno. Celková škoda se vyšplhala na více než 46 milionů korun.

Zdroj: http://www.denik.cz/domov/hasici-radi-jak-zabezpecit-byt-pred-dovolenou-20150703-xvho.html

Fotografie