Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Návod na použití Baumit omítkové stěrky

Baumit omítková stěrka je průmyslově vyráběná suchá omítková směs složená z vápenného hydrátu, cementu, omítkového písku a přísad, které zlepšují přilnavost.

Je paropropustná, určena pro ruční zpracování. Slouží k vyrovnání drsných a nerovných omítek a betonu před nanesením konečné povrchové úpravy (tenkovrstvá omítka či nátěr). Použitelná je jak uvnitř domu, tak i venku. Její zrnitost je 1mm. Pokud potřebujete zrnitost menší, dá se použít výrobek Baumit omítková stěrka Extra se zrnitostí 0,6mm.

Před samotným nanášení je nutné povrch zbavit prachu, mastnoty, uvolňujících se částic, aby poté nedošlo k oddělení finální povrchové úpravy.Teplota vzduchu, podkladu i materiálu nesmí klesnout pod +5 stupňů. Je nutné se vyhnout přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při použití vyhřívacího zařízení je dobré dbát na dostatečné větrání.

Suchá směs Baumit omítkové stěrky může mít při nedostatečné osobní hygieně vliv na pokožku nebo sliznici. Chraňte se při práci rukavicemi, při přípravě směsi oči brýlemi a dýchací cesty respirátorem, který koupíte za pár korun v místním obchodě, kde prodávají barvy laky.

Připravíme si mísidlo (postačí vrtačka s metlou), prázdný kbelík, vodu, nerezové hladítko případně nerezovou špachtli. Toto nářadí je po práci potřeba očistit vodou, než dojde k zaschnutí.

Baumit omítková stěrka se rozmíchá v 5-6 l čisté vody na 25kg suché směsi. Po zhruba 5 minutovém odležení směsi a opětovném zamíchání můžeme přejít k nanášení. To provádíme nerezovým hladítkem nebo špachtlí v tloušťce vrstvy minimálně 3mm, maximálně 5mm. Po mírném zavadnutí vyhladíme povrch filcovým, nebo houbovým hladítkem.

Před nanesením finální povrchové úpravy je nutné dodržet technologickou přestávku minimálně 5 dní.

Fasady-shop.cz je certifikovaný partner společnosti Baumit zajišťující maloobchodní i velkoobchodní prodej.

Fotografie