Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Víte, co je tryskání a jaké má praktické využití?

O takzvaném tryskání se dnes mluví stále více jako o činnosti, která je využívána stále více, a to v různých oblastech. Proto je na místě se s touto technologií seznámit blíže. Ideální je začít tím, na co všechno je tento postup použitelný a kde se využívá. Mezi hlavní možnosti využití patří:

  • Čištění fasád různých staveb
  • Ošetřování kovových materiálů
  • Sanace zdiva

Jak dané ošetření nebo čištění vypadá?

Výše jsme si ukázali možnosti praktického využití. Je dobré podívat se i na to, co konkrétně je využíváno. Laicky řečeno se jedná o kombinaci tekutiny s abrazivem, která je pod vyšším tlakem stříkána na daný povrch. Tím tryskání zajistí, že z daného povrchu mohou být efektivně a celkem rychle odstraněny nežádoucí látky, a zároveň by nemělo dojít k poškození, ani narušení toho materiálu, který je tímto způsobem opracován.

Technologie má řadu výhod

Nelze zapomínat na také celkem široký výčet různých pozitiv, která jsou s přímým využitím spojena. Hlavním kladem je možnost využít i mobilní tryskání, které je založena na tom, že lze tento postup čištění realizovat v podstatě kdekoliv, a to i bez přímého přístupu k vodě, nebo elektřině. Také nelze zapomínat na to, že jde o technologii, která výrazně snižuje prašnost, čímž nedochází k jakémukoliv obtěžování, nebo zatěžování okolí. Opomíjet samozřejmě nelze ani jednoduchost samotné činnosti, protože v praxi jde jenom o stříkání konkrétního abraziva na daná místa.

Cena není nijak vysoká

Dnes je na trhu celá řada firem, které aktivně nabízejí tuto technologii jak majitelům nemovitostí, tak třeba i v segmentu stavebnictví. Aby byl náš výčet informací kompletní, nelze zapomínat také na to, že praktické využití tryskání není spojeno ani s nijak závratnou cenou. Je tomu právě naopak. Vždy samozřejmě záleží na konkrétních požadavcích, ale obecně je možné říci, že cena může začínat už na několika desítkách korun za jeden metr čtverečních.

Fotografie