Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Ekologie při zpracování suchých omítkových a maltových směsí

Suché omítkové směsi Baumit jsou přírodní produkty, vyrobené na bázi vápenocementových drtí a dalších přísad. Díky tomu se zlepšují jejich ekologické vlastnosti a zpracovatelnost. Balení výrobků a jejich logistika umožňují zákazníkovi bezprašné zpracování, které nezatěžuje životní prostředí, což je v dnešní době hodně diskutované téma.

Materiály Baumit se dodávají v pytlech, plastových kbelících, v našem případě to jsou však volně ložené výrobky v silech.
Silo je ekologický vratný obal na ploše 3x3 metry, kde je možné uskladnit až 22 m3 suchého materiálu. Pro lepší představu, kapacita sila je cca. 25 tun jadrové omítky, zdících malt a dalších materiálů.
Díky stavebnímu silu se výrazně omezí prašnost na staveništi a okolí není znečišťováno nezpracovanými zbytky materiálu a hlavně obalů, které v tomto případě vlastně neexistují.

Moderní logistika strojního zpracování přes silo má oproti ručnímu zpracování celou řadu výhod. Hlavní výhoda je stálá kvalita zpracovávané směsi, rychlost zpracování, žádné ztráty materiálu, úspora nákladu na míchání a dopravu, minimální prostor na uskladnění a ekologické zpracování bez zbytečného znečišťování životního prostředí.

Společnost Baumit nabízí několik variant strojního zpracování materiálu ze sila.
Jednou z variant, vhodný zejména pro menší stavby, je tlakové silo + kontinuální míchačka zavěšená pod silem. Mísení zdící malty s vodou dochází přímo v míchačce a hotová směs padá do připravených koleček nebo předem zvolené nádoby.

Další variantou je tlakové silo + kontinuální míchačka + kompresor. Tento způsob zpracování zdící malty se dopravuje ze sila hadicemi, díky tomu lze dopravovat materiál vertikální i horizontální polohou na vzdálenost danou technickými parametry kompresoru. 50 metrů hadic je však běžná vzdálenost. Tento způsob velice usnadňuje práce na vícepatrových domech.

Pro omítkové směsi se využívá způsob tlakové silo + omítačka + kompresor. Tento způsob použití umožňuje omítání bez ohledu na povětrnostní podmínky. Suchý materiál se dopravuje hadicemi k omítacímu stroji, který je umístěný v interiéru. Po smíchání s vodou je stejně tak možné mokrý materiál dopravovat hadicemi v horizontálním i vertikálním směru na určené místo.

Varianta pro betonové podlahy, beztlakové silo + míchačka EDS + dopravní čerpadlo.
V tomto případě pracuje strojní zařízení v cyklech. Dávkovací zařízení dávkuje suchou směs do dopravního čerpadla, kde se materiál smíchá s vodou a následně se dopravuje na místo určení.

Způsob pro nalívání podlah anhydritovým potěrem. Tlakové silo + strojní zařízení SMP.
Nejnovější mísící technika tohoto zařízení garantuje naprosto stálou konzistenci bez známého kolísání z hustého na řídký materiál. Již smíchaný materiál s vodou se ze strojního zařízení dopravuje přímo na místo určení hadicemi. Díky vhodnému čerpadlu a velké výkonnosti lze např. za 2 hodiny nalít podlahy o rozloze 150 m2 samonivelačním potěrem.

Fasady-shop.cz je certifikovaný partner společnosti Baumit zajišťující maloobchodní i velkoobchodní prodej.

Fotografie