Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Dřevěná podlaha má šmrnc a je opravitelná - co víc si přát?

Na trhu je široké spektrum podlah s rozličnými parametry. Výrobci představují nové materiály a snaží se zákazníkům nabídnout to nejlepší, čeho lze u sortimentu podlahových krytin dosáhnout. Na špici popularity přesto zůstává nesmrtelná klasika v podobě dřeva. Podlahy z něj vyrobené oslňují přirozenou krásou a vyváženými vlastnostmi. Pro mnohé je ovšem hlavním důvodem k nákupu možnost renovace. Když se o svou dřevěnou podlahu náležitě postaráte, zůstane vám na celý život!

Není dřevo jako dřevo

Když se řekne dřevěná podlaha, nemusí to znamenat pouze prkna z masivu. Ze dřeva se tradičně vyrábí také parkety či cenově dostupnější dýha. Základní typy pak můžeme rozdělit na subkategorie - například podle počtu vrstev nebo jiných vlastností. Srdce českých zákazníků si získaly především plovoucí dřevěné podlahy, které se vyrábí lepením tenké vrstvy dřeva na levnější podklad. Jednotlivé lamely se do sebe zacvakávají pomocí zámků a v případě potřeby je lze přebrousit.

Zájemce o dřevěnou podlahu by si měl uvědomit, že se používané dřeviny liší tvrdostí a dalšími vlastnostmi. A zatímco v místnostech, kde je podlaha více namáhána, nachází uplatnění například jasan, doussie nebo akát, v ložnici zase dobře poslouží dřevo dubové, bukové či smrkové. Možností je celá řada a nejjistější je výběr konzultovat s profesionálními podlaháři.

Dřevěná podlaha není bezúdržbová

Osobitý vzhled a prvotřídní vlastnosti však nejsou zadarmo. Podlaháři Jihlava z cechu EKOMPLEX upozorňují na nutnost pravidelné údržby a obnovy povrchové úpravy. Nicméně právě díky tomu je možné podlaze vrátit původní vzhled.

Renovace podlah samozřejmě není proces, který by museli majitelé dřevěných krytin podstupovat každý rok. Dřevo lze průběžně oživovat pomocí speciálních přípravků (tzv. refresherů). K dostání jsou osvěžovače pro lakované, olejované i voskované povrchy.

Fotografie