Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Podlahové potěry Baumit

Baumit Alpha je průmyslově vyrobená suchá směs, která po zamíchání s vodou umožní vytvořit potěr stejnoměrných vlastností, rovnoměrné pevnosti a eliminuje vznik trhlin.

Výhodou tohoto výrobku je především rychlá a jednoduchá příprava, je ideálně rovný pro všechny druhy podlahových krytin, vhodný pro novostavby i rekonstrukce, při větších objemech uskladnění ve stavebním sile šetří místo na staveništi a splňuje všechny evropské normy.

Rozdělujeme několik konstrukčních systémů potěru:

  • Spojený potěr – bezprostředně spojený s podkladem v celé ploše tak, že je vyloučen vzájemný vodorovný posun na rozhraní podklad/potěr.
  • Potěr na oddělovací vrstvě – potěr je v celé ploše oddělený od pokladu oddělovací vrstvou (nejčastěji tenkou fólií) tak, že není vyloučený vzájemný vodorovný posun na rozhraní podklad/potěr.
  • Plovoucí potěr – potěr v celé ploše zcela oddělení od podkladu pomocí izolační vrstvy (tepelně izolační nebo akustické) a od ohraničujících a prostupujících konstrukcí pomocí okrajových dilatačních pásků.
  • Vytápěný potěr – zahrnující systém podlahového vytápění. Zpravidla se provádí jako plovoucí potěr na tepelně izolační vrstvě.

Příprava a zpracování samonivelizačního potěru začíná zaměřením nivelity a stanovení výšek podlahové konstrukce. Poté uchycení Baumit okrajové dilatační pásky po obvodu stěn a položení izolačních desek a překrytí Baumit separační fólií s deseticentimetrovým překrytím.

Dalším krokem je zaměření podle nivelačních trojnožek pro stanovení přesné výšky litého potěru a zkouška konzistence litého potěru před samotným započetím lití. Výsledná kvalita potěru souvisí s množstvím přidané záměsové vody. Směs musí být dostatečně tekutá, aby se její hladina sama rozlévala vodorovně, ale aby nebyla již tak řídká, že by po jejím uložení vznikaly samostatné vodorovné vrstvy kameniva a vodnatých kalů z pojiva.

Poté můžeme přejít k samotnému lití potěru. Po jeho nalití se upraví vibrační latí, aby došlo k jeho rovnoměrnému rozprostření po místnosti. Doporučuje se provádět alespoň 2x ve směru podélném a 2x ve směru příčném.

Litý potěr za příznivých podmínek je pochozí již cca 24 hodin po vylití.

Po nalití potěru je nutné zajistit správné vysychání. V praxi to znamená 2 dny chránit potěr před průvanem a přímým sluncem. Okna a dveře musí být zavřeny. Poté je potřeba nárazově intenzivně větrat.

Podlahovým topení lze topit až po 7 dnech po vylití potěru. Je vhodné vyhnout se provádění omítek po vylití kvůli zvýšení vlhkosti.

Po řádném vyschnutí potěru mohou být pokládány všechny obvyklé druhy podlahových krytin. Před pokládkou je nutné zkontrolovat vlhkost potěru!

 

Více o potěrech Baumit naleznete např. na stránkách výrobce www.baumit.cz, nebo také v kategorii Potěry Baumit v internetovém obchodu www.fasady-shop.cz.

Fasady-shop.cz je certifikovaný partner společnosti Baumit zajišťující maloobchodní i velkoobchodní prodej.

Fotografie