Podnikání v Praze

4.8.2011Rozhodli jste se založit novou firmu v našem hlavním městě? Nevíte, co vás čeká, a na co se připravit? Připravili jsme pro vás základní přehled toho, čím je podnikání v Praze typické. Možná se vám některé body budou zdát samozřejmé, ale ne vždy si je člověk dokáže uvědomit.

Dravá konkurence, velké možnosti

Je jasné, že v Praze bude ve vašem oboru (pokud nejste právě zemědělec) zřejmě největší konkurence. Zvláště ve službách, cestovním ruchu a maloobchodu budete mít s prosazením jistě plné ruce práce. Pokud se vám to ale povede, nebo rovnou najdete díru na trhu, bohatě se vám to vrátí – možnosti a potenciál jsou v Praze jednoznačně největší.

Vyšší ceny služeb, větší výběr dodavatelů

V Praze je draze, říká známé úsloví. Nemusí to být vždy pravda. Například pokud budete hledat tiskárnu pro tisk letáků, těžko najdete více dodavatelů, než právě v Praze. Díky tomu může být cena leckdy nižší, než na okresním městečku, kde jiný dodavatel není. Ale raději počítejte, že za služby si připlatíte. Počítejte také s tím, že byty v Praze jsou dražší, než jinde.

Horší parkování, lepší hromadná doprava

Praha se, alespoň co se hustoty dopravy týče, směle vyrovná evropským velkoměstům. Zácpy jsou každodenním chlebem, parkovacích míst je hlavně v centru poskrovnu. Počítejte, že doprava autem vám zabere dost času. Ale když nemusíte použít auto, dostanete se kamkoliv propracovanou hromadnou dopravou.

Dražší kanceláře, ale exkluzivní adresy

Komerční prostory Praha = oříšek. Hledání kanceláře v Praze může být nesnadný úkol. Na výběr je sice spousta prostor, ale cenově se velmi liší. Najdete zde exkluzivní developerské projekty a byznys centra, ale i romantické kanceláře v centru. Vyplatí se dobře vybírat!


Fotografie - Podnikání v Praze