Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Chystáte se na montáž sádrokartonu? Pozor na časté chyby!

Sádrokarton bývá často označován jako stavební materiál, u jehož montáže není zapotřebí žádných odborných znalostí ani zkušeností. Toto tvrzení však nebývá většinou pravdivé. Sádrokarton je materiál, díky kterému lze v interiéru provést mnoho zásadních proměn, a to v krátkém časovém úseku bez potřeby mokré výstavby, a proto si možná mnoho lidí myslí, že tuto práci zvládnou hravě sami. Bohužel se často pletou a místo moderního bydlení, které si představovali, skončí tento pokus katastrofou. Pokud si stále myslíte, že se vás tato situace netýká, přečtěte si alespoň seznam nejčastějších chyb.

Nákup desek

Zásadní chybu můžete udělat již při nákupu desek. Druh desky volíme dle toho, v jaké místnosti budeme montáž sádrokartonu provádět. Pokud plánujete sádrokarton umístit do místnosti s vyšší vlhkostí vzduchu, tedy například do koupelny či kuchyně, je zapotřebí vybrat speciální desky, které umí vlhkosti dobře odolávat. Nezapomeňte ani na ochranný nátěr, který se dává pod obkladovou vrstvu.

Umístění desek

Umístění jednotlivých desek si vždy pečlivě změřte. Pokud totiž sádrokartonové desky umístíte tak, že vzniknou křížové spáry, může časem dojít k trhlinám. Stejně pečlivě dbejte na rozmístění desek u dveří, zejména u jejích zárubní. Špatné umístění může taktéž způsobit nevzhledné praskliny.

Nosný materiál

Pokud použijete pro zpevnění konstrukce dřevěná prkna, uvědomte si, že dřevo neustále pracuje a časem by mohlo začít hnít. Impregnujte tedy použitá prkna ochranným nátěrem, který tomu zabrání.

Není nad to spolehnout se na zkušené profesionály, kteří přesně vědí, jakých chyb se vyvarovat a provedou celou práci naprosto přesně. Kvalitní a spolehlivé firmy seženete snadno v jakémkoliv městě. Ve Zlíně se postarají jak o nákup a montáž sádrokartonu, tak i o zednické práce.

Fotografie