Hledáte vhodné pomocníky pro opravu dřevěných podlah či nábytku?

15.2.2018Pokud se rádi věnujete opravám nábytku, parket, oken či dveří, hodí se Vám mít po ruce zásoby tmelů a lepidel na dřevo. Tmely Vám pomohou opravit nechtěné defekty dřevěných výrobků, užijete je na dočištění a renovaci dřeva, vyspravíte s nimi desky stolů, dveří, anebo dřevěná madla zábradlí. Využít je lze i na drobné opravy a tmelení děr a prasklin, dále k zarovnávání spár v lištových a deskových spojích. Tmel nanášíte špachtlí či stěrkou, po vytvrdnutí jej vybrousíte do hladka, díky čemuž pak opravené místo dokonale splyne s okolím. Kvalitní tmel přilne na dřevo a po vytvrzení je snadno brousitelný. Na správné vytvrzení má vliv tloušťka vrstvy, teplota a savost podkladu. Tmely na dřevo jsou nabízeny v odstínech borovice, smrku, dubu, ořechu a mnoha dalších přírodních tónech.

Stejně dobře Vám při opravě dřevěných výrobků poslouží lepidlo na dřevo. Na výběr pro svoji práci máte z polyuretanových, disperzních či tavných lepidel. Lepidla jsou nabízena v různých barvách, od světlých po tmavé. Lepidla musíte vhodně skladovat a po otevření sledovat jejich trvanlivost.

Dalším důležitým pomocníkem do truhlářské dílny je odsávač pilin. Recyklujete díky němu dřevěný odpad, když odsáté zbytky znovu použijete, a zaručí Vám hygienické a bezprašné prostředí. Dílna tak zůstane v čistotě a neohrozíte své zdraví prachem. Odsávač může odstát piliny, hobliny, třísky i polétavý prach. Máte na výběr z různých objemů odsávačů, také si zvolíte vhodnou výkonnost motoru.  Součástí odsávače je filtrační vak, odpadní vak a hadice. Umístění na kolečka z něj dělá mobilního pomocníka pro zpříjemnění Vašeho kutilství.

Pokud hledáte specialisty na sortiment tmelů a lepidel, obraťte se s důvěrou na náš obchod. Nabídneme Vám naše letité zkušenosti a budeme Vám nápomocni při výběru těch správných pomůcek pro Vaši tvorbu.


Fotografie - Hledáte vhodné pomocníky pro opravu dřevěných podlah či nábytku?