Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Jak snadno chybovat při rekonstrukci koupelny?

Každou rekonstrukci koupelen je třeba dobře zvážit, naplánovat a v rámci toho udělat co nejméně chyb. Přinášíme vám ty nejčastější, abyste měli větší šanci se jich vyvarovat.

Chtěli byste hodně muziky za málo peněz? Na koupelně se opravdu nevyplatí šetřit. Výměna jednotlivých komponent, které možná byly levné, ale ne až tak kvalitní, je nákladná a ve výsledku vás bude stát více. Proto je výhodnější rovnou investovat do značkového zboží.

Nesnažte se do menší koupelny nacpat všechno, co si vysníte. Nezapomeňte, že by vám měl zbýt také volný prostor pro pohyb. Snažte se vše prakticky uspořádat, pozornost přitom věnujte také otevírání dveří a nezbytným prostorům před umyvadlem či vanou/sprchovým koutem. Ne všechno se musí do koupelny vejít. Je-li prostor opravdu malý, může se skříňka na věci, či pračka umístit například na chodbu.

Toužíte-li zároveň po vaně i sprchovém koutu, můžete dojít ke kompromisu a k vaně přidat zástěnu. Ušetříte tím místo i peníze.

Nezapomeňte vyřešit také osvětlení koupelny. Světelné zdroje by měly být alespoň dva – jeden pro celou koupelnu, druhý nad umyvadlem. Nároky na dobré osvětlení jsou v koupelně velké, zároveň by však příliš prudké světlo nemělo dráždit oči. Proto je lepší volit světla v teplejších barvách.

Zvláštní pozornost věnujte také výběru materiálů na podlahu. Kromě vzoru a barvy (světlé barevné provedení kachliček prostor opticky zvětší, tmavé naopak zmenší) je důležitá hlavně protiskluzová úprava. Myslete na to, že podlaha v koupelně bude často mokrá, a proto nesmí klouzat. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

S tím souvisí také řešení odvětrávání prostor. V teplém a vlhkém prostředí se daří plísním. A ty rozhodně nejsou zdraví prospěšné. Tam, kde není v koupelně přímo okno, je nutné zajistit ventilátor.

Je třeba, aby byla v koupelně provedena správně hydroizolace. A v neposlední řadě nezapomeňme také na dobře vyspádovaný odtok ze sprchy.

Pro informace o provedení rekonstrukce koupelny v Brně, navštivte stránky www.fronton.cz.

Fotografie