Jaké druhy rekonstrukcí bytů jsou v Praze nejvyhledávanější?

30.11.2015I když v Praze stále vznikají nové developerské projekty s moderními byty, ještě stále zde najdeme velké množství staveb, které byly postaveny v minulém režimu. Jedná se zejména o klasické paneláky, které jsou svým vybavením a řešením v současnosti již nevyhovující. Ne každý si ale může dovolit investovat několik milionů do nákupu bytu v novém developerském projektu. I ze starších bytů ale lze udělat moderní prostory. Stačí správně zvolená rekonstrukce. Jaké druhy rekonstrukcí bytů jsou v Praze nejvyhledávanější?

Jednoznačně rekonstrukce bytového jádra

Pokud bychom vytvořili žebříček nejčastěji prováděných rekonstrukcí ve starších bytech, na prvním místě by jednoznačně byla rekonstrukce bytového jádra v Praze. Zejména ve starších panelových domech jsou koupelny společně s WC tvořeny umakartovým jádrem. Toto řešení je při současných nárocích na komfortní bydlení zcela nevyhovující. K moderním trendům patří elegantní zděné kachlové koupelny, třeba s podlahovým vytápěním.

Dále malování interiérů

Malování interiérů patří k rekonstrukcím, které jsou nejméně finančně náročné. I přes poměrně malou finanční zátěž ale s malováním lze změnit vzhled celého interiéru. Stěny totiž tvoří největší plochu v každé místnosti a na její celkový design tak mají největší vliv. Můžete si samozřejmě vymalovat vlastními silami, ale pokud chcete dokonalý výsledek, doporučujeme kontaktovat profesionály na malířské práce v Praze. Trendy, technologie i malířské nářadí se totiž neustále mění.

Pozor při výběru řemeslníků

Celkově při jakékoliv rekonstrukci chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku. Ne všichni si troufneme na provedení některých prací vlastními silami a tak raději pozveme specializovanou společnost na rekonstrukce bytu Praha. Je ale nutné vybrat ty správné řemeslníky. Podle čeho vybírat? Vždy se vyplatí firmu vybírat na základě jejích zkušeností, referencí a kvalit. Navíc nesmí být ceny prací nikterak předražené. Co se může stát, pokud vyberete špatné řemeslníky, se můžete dozvědět v tomto článku.


Fotografie - Jaké druhy rekonstrukcí bytů jsou v Praze nejvyhledávanější?