Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Rekonstrukce koupelny od A do Z

Chystáte-li se na rekonstrukci vaší koupelny, určitě máte plnou hlavu nápadů, jak by mohla vypadat. Přemýšlíte možná nad tím, jestli by nestačilo jen zvolit nové obklady a dlažbu nebo jestli by nebylo lepší vaši koupelnu předělat úplně od základů. Možná si lámete hlavu nad tím, jak vyřešit prostor koupelny a jak vybrat ty nejvhodnější barevné kombinace. Možností, jak vylepšit vaši starou koupelnu je nespočet.

 

Základem je mít dobrý plán

Pokud to myslíte s rekonstrukcí koupelny vážně, pak vězte, že nejdůležitější je ji řádně promyslet. Sedněte si společně se svou rodinou, vemte do ruky třeba papír a tužku a udělejte si společně pár náčrtů. Pomoci vám může například i koupelnový katalog, který podpoří vaši fantazii. Budete si tak moci udělat lepší obrázek o tom, jaké jsou možnosti, a které řešení by mohlo být vhodné právě pro vaši koupelnu. Velkou pomocí může být i návrh bytového designera, který po konzultaci s vámi navrhne koupelnu podle vašich představ.

Sprchový kout nebo vana? A co záchod?

Pokud vaše vana zabírá až příliš mnoho místa a vy vastně ani nejste takový ten rochnící typ, který tráví večery naložený v horké koupeli, pak je možná na místě zvážit, jestli vaši vanu nevyměnit za sprchový kout. Doporučujeme také zamyslet se jak řešit záchod. Možná již vaši koupelnu zdobí a vy byste raději, aby měl svou samostatnou místnost. Nebo právě naopak záchod máte ve vedlejší místnosti a raději byste koupelnu o záchod rozšířili. I toto všechno je dobré při rekonstrukci koupelny řešit.

Sanita jako stěžejní prvek koupelny

Hranaté, kulaté či oválné? Dnes je na výběr z mnoha tvarů a designů umyvadel, které jsou nejčastěji využívaným koupelnovým prvkem. Stačí prolistovat katalog a budete žasnout nad originálním řešením některých vodovodních baterií. Ušetřit místo v koupelně vám může například  i zabudování WC nádržky do zdi. A takový úklid kolem záchodu, který je namísto klasického upevnění do země přichycený ke stěně, může ušetřit nervy mnoha hospodyňkám.

Prostor vs nábytek

Výběr vhodného nábytku do koupelny může být pro mnohé opravdový oříšek. Pokud je vaše koupelna spíše skoupá na volný prostor a jste vděční, že se vám do ní vejde vše důležité, úvahy o nábytku vás možná minou. Ovšem taková skříňka nad umyvadlem je nezbytným a praktickým úložištěm všeho, co při běžné hygieně využijete. Dalším šikovným koupelnovým nábytkem mohou být i jednoduché poličky nebo drobná komoda. Prostorově štědřejší koupelny můžete vybavit i vhodnou skříňkou, která může nabídnout své prostory pro uložení ručníků či osušek.

Dlažba a obklady pro dokonalý vzhled

Nejzajímavější částí řešení rekonstrukce koupelny je bezesporu výběr vhodných obkladů a dlažby, které dávají koupelně její finální vzhled a umocňují celkový pocit z prostoru. Vždyť vybrané barvy obkladů vás budou provázet po mnoho let, a je známým faktem, že barvy a vzory mají velký vliv na naši náladu. Chcete se ráno probudit a vejít do sněhově bílé koupeny, ze které září čistota? Nebo byste raději modré odstíny doplněné mořskými vzory, které podpoří vaše snění o dovolené u moře? Možná jste spíše fanoušek mozaiek?

Ať už jsou vaše představy o vzhledu vaší budoucí koupelny jakékoli, vždy je dobré obrátit se s vaší vizí na odborníky, kteří vám pomůžou s rekonstrukcí koupelny od případné demontáže staré sanity, přes návrh až po realizaci nové dlažby a obkladů. Dobrým partnerem pro vaši cestu k nové koupelně může být například společnost KADAŇKA stav, která zaměstnává odborníky v oboru stavebnictví a specialisty na rekonstrukce koupelen a realizaci obkladačských prací v Brně a okolí.

Fotografie