Co je to ztracené bednění a proč ho využít?

22.9.2016Ve stavebnictví existuje nespočet technologických postupů a možností, které lze při stavbě využít. V poslední době se však můžeme často setkat s takzvaným ztraceným bedněním. Oč jde? Jedná se o postup, který spočívá ve vytvoření trvale zabudovaného bednění, jehož základem jsou betonové tvárnice, které se na sucho spojují výstupky a posléze vylévají betonovou směsí. Tuto technologii lze využít při jakékoliv stavbě, ale také i rekonstrukci. V čem ale tedy tkví hlavní přednosti?

Rychle a snadno

Vzhledem k tomu, že se jednotlivé tvárnice spojují pomocí výstupků, je jejich seskládání velmi rychlé a jednoduché. Během chvíle můžeme tedy přistoupit k dalšímu kroku, jímž je vylévání dutin, které vznikly. Tento postup pak můžeme opakovat dle typu stavby.

Variabilita

Jak již bylo zmíněno, můžeme tento postup využít u celé škály nejrůznějších staveb. Typu stavby se však musí přizpůsobit také velikost tvárnit, které se prodávají v různých tloušťkách. I přesto, že je tento druh bednění snadnou záležitosti, nechte jej raději na odbornících, kteří nejenže vyberou správný druh tvárnic, ale postarají se i o profesionální odvedení celé práce.

Příznivá cena

Cenová dostupnost je pro mnoho lidí nejdůležitějších kritériem výběru. Při zvolení ztraceného bednění jistě neuděláte chybu. Jeho příznivá cena, která však nemá vliv na jeho vlastnosti a kvalitu vás jistě potěší.

Povrchová úprava

Po dokončení prací je také nezbytné zvolit vhodnou povrchovou úpravu. Často volené bývají vláknocementové fasádní desky, jenž jsou izolační a maximálně odolné proti povětrnostním podmínkám.

 

ČESKÉ DŘEVAŘSKÉ ZÁVODY PRAHA, a.s.
VÝROBNÍ ZÁVOD ČERNOUSY
ČERNOUSY 62
464 01  FRÝDLANT

ČESKÉ DŘEVAŘSKÉ ZÁVODY PRAHA, a.s.
VÝROBNÍ ZÁVOD ČERNOUSY
ČERNOUSY 62
464 01 FRÝDLANT
www.cemvin.eu

 


Fotografie - Co je to ztracené bednění a proč ho využít?