Ekologické bydlení

3.2.2016Jen málo lidí ví, co znamená pojem pasivní domy. Mnoho z nich si asi ani neumí představit, co se pod tímto slovním spojením vůbec skrývá. Proto Vás uvedu trochu do obrazu. Jedná se o u nás jen zřídka objevující se domy. Za to v zahraničí jsou stále více rozšířené, v některých státech se dokonce už výstavba jiných než pasivních domů nepovoluje. Tomu se ale ani nedá divit, protože tento druh staveb je obrovským přínosem pro všechny. Doufejme tedy, že tomu bude brzo tak i u nás.

Tyto domy se dají popsat i pouhými dvěma slovy, a to ekonomičnost a ekologičnost. A to proto, že tyto domy dominují především svou jednoduchostí na jejich vytápění. Jsou natolik dobře izolované, že ušetříte mnoho peněz, které byste jinak platili za neustále unikající teplo z Vašeho domova. Ovšem není to všechno. Už se nebudete muset bát, že Váš dům zamoří plísně, že se bude vytvářet nepříjemný průvan a mnoho dalšího. Ušetříte nejen Vaše peníze, ale také životní prostředí, které potřebuje dnes jakoukoliv pomoc.

Tyto zděné domky si můžete nechat postavit přímo na klíč, budou tedy nejen užitečné, ale také uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky na bydlení. Opravdu mi zatím nejsou známy žádné nevýhody, které by tyto stavby obnášely.

Mnoho lidí raději kupuje starší domy a myslí si, že ušetří a pouze jej zrekonstruují, ovšem tyto domy Vám Vaše náklady za energie ještě zvýší. Nízkoenergetické rodinné domy Vám zajistí jedinečný komfort. Vaše rodina bude dýchat čistý a zdravý vzduch, který bude přínosem pro jejich zdraví.

EcoDomy s.r.o.
M. Horákové 1954/7
602 00 Brno
www.ecodomy.cz


Fotografie - Ekologické bydlení