Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Frézování a vložkování komínů

Kompletní zbourání a postavení nového komína by měla být až poslední varianta, pokud váš komín netáhne či se na něm projevuje stáří. Nové komínové systémy jsou poměrně drahé a případné stavební úpravy interiéru vašeho domu také něco stojí. Spíše vám tedy můžeme doporučit renovaci komína pomocí frézování komínů a případného vložkování komínů.

 

Starší komíny již neodpovídají současným požadavkům

Komíny stavěné před několika desítkami let už pomalu přestávají odpovídat současným standardům a nedokážou zajistit požadovaný odvod spalin. Problémem velmi často bývá malý vnitřní prostor komína. Pokud potřebujete lepší odtah pro váš nový krb, krbová kamna či kotel, je potřeba provést frézování komínů a komín o trochu zvětšit. Vše se provádí speciální frézou, přičemž všechna dvířka a napojení do komína budou utěsněna. Prachu se tak bát nemusíte, jelikož všechen vyfrézovaný materiál se usadí na dně a po dokončení práce je vybrán.

Vyvložkování komína zlepšuje jeho tah a životnost

Technický stav komína už rozhodně nelze označit za dobrý a stavba nového komína včetně všech vnitřních částí by znamenala nepředstavitelný zásah do vašeho rozpočtu? V takovou chvíli přichází v úvahu ušetřit značnou sumu pouhým vyfrézováním a následným vyvložkováním komína. Celá jeho vnitřní část tak bude dokonale těsná a komín vydrží další desítky let bez výraznějších stavebních zásahů.

Provádíme také revize a opravy komínů

Nevíte si rady se svým komínem? V poslední době má špatný tah a potřebovali byste zjistit, co je příčinou tohoto problému? Kominy-Plachy.cz k vám mohou poslat technika, který provede kontrolu komína, odhalí příčinu špatné funkce a navrhne případné řešení.

Pokud máte komín v pořádku a pouze požadujete jeho vyčištění a následné vystavení revizní zprávy, můžete se na tuto firmu obrátit také. Veškeré práce provádějí zejména v Brně a přilehlém okolí.

Fotografie