Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Jak si vybrat firmu, která vám postaví rodinný dům?

Zatímco ještě před třiceti lety probíhala výstavba většiny rodinných domů především svépomocí a s pomocí rodinných příslušníků a známých a na řemeslnících zůstávaly jen opravdu odborné práce, v současnosti je situace zcela jiná. Rodinné domy svépomocí se v současnosti staví jen výjimečně. Vliv na to má zejména vysoké pracovní nasazení, při kterém zbývá jen minimum volného času a také cena výstavby. Moderní rodinné domy postavené firmou nejsou o tolik dražší než domy, které si stavíte svépomocí. Velmi důležitý ale je výběr správné stavební firmy. Jak ji vybrat?

Hledejte firmy, které jsou komplexní

Rozhodně by vaše pozornost měla být zaměřena na firmy, které v oblasti rodinných domů nabízí komplexní nabídku služeb. Pro každou vykonávanou činnost by měla mít zkušené profesionály, kteří se postarají o dokonalé odvedení práce. A to platí jak pro klasické stavební práce, tak pro zemní práce. Rok založení firmy ani nemusí hrát roli, protože i v tradičních firmách se řemeslníci rychle mění. Důležité je především to, kolik řemeslníků a jak zkušených řemeslníků a dalších odborných pracovníků je aktuálně ve firmě.

Od zemních výkopů až po realizaci střechy

A jak by měla vypadat komplexní nabídka stavebních činností opravdu kvalitních stavebních firem? Vše by mělo začínat u zemních a výkopových prací. Každému domu je zapotřebí vytvořit pevné základy. Dále veškeré práce spojené s hrubou výstavbou, jako jsou zednické činnosti, elektrikářské, plynařské, instalatérské a další. Ve firmách s komplexní nabídkou by neměli chybět ani tesaři a specialisté na stavební výškové práce na střechách domů. Prostě veškeré činnosti od základů až po střechu.

Výstavba na klíč, jako stále častější volba

Stále častější volbou u zájemců o moderní rodinné bydlení je přenechání veškerých starostí spojených s výstavbou a zařízením právě na stavební firmě. Vy se tak nebudete muset prakticky o nic starat. Firma zajistí veškerá stavební povolení, provede návrhy stavby, postará se o odvoz suti i provedení interiérů nebo zahradní práce, jako je pokládka cest. Jediným úkolem zákazníka je převzít si klíče od hotového domu. Mějte na paměti, že s firmou se musíte dobře domluvit. Jak se stavební firmou komunikovat při výstavbě domu na klíč se dozvíte ZDE.

Fotografie