Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Proč je revize hromosvodů důležitá a neměla by se v žádném případě podceňovat

Podobně jako u jiných elektrických zařízení, je i u hromosvodů nutné provádět plánované kontroly a revize dle příslušných norem. Právě hromosvod chrání náš domov před údery blesků a zabraňují možné katastrofě. Jeho revizi bychom tak neměli vůbec podcenit.

Ochrana před bleskem

Dnes již neplatná norma ČSN 34 1390 zněla: Zařízení pro ochranu před účinky atmosférické a statické elektřiny. Nahradila ji norma ČSN EN 62305 ed. 2  - Ochrana před bleskem.

Lhůty kontrol a revizí hromosvodů se liší dle jejich realizace. U hromosvodů realizovaných do 1. 2. 2009 řeší norma ČSN 34 1390, lhůty revizí pak norma ČSN 33 1500. Předpisy se opírají o použité materiály a typu konstrukce objektu. Hromosvody realizované po zmíněném datu 1. 2. 2009 mají doporučené revize a kontroly již v souladu s evropskou normou ČSN EN 62305 ed. 2. Termíny pro revize v rámci této normy stanovují dle zařazení objektu do příslušné bezpečnostní třídy objektu.

3 části hromosvodu

Hromosvod se skládá ze tří částí. Jde o jímací vedení, které je většinou v podobě tyčového, hřebenového nebo mřížového zařízení. Další částí jsou svody, které musí splňovat předem stanovený počet. Třetí částí hromosvodu je uzemnění, tedy vodivé spojení zařízení s podložím. Zemniče mají mnoho podob. Používají se tyčové, paprskové, okružní nebo základové.

Revize hromosvodů

Provádíme revize hromosvodů od starších domů přes bytové domy po novostavby. Zajišťujeme profesionální služby, připravíme vám řešení na míru. Předejděte riziku poškození vaší nemovitosti a chraňte se před nebezpečnými blesky. Pouze pravidelnou revizí předejdete možným komplikacím. Pro více informací běžte na www.dratel.cz a objednejte si služby revizního technika hromosvodů.

Fotografie