Umyvadlová baterie za 38 tisíc vám umyje ruce a také je hned osuší

11.9.2015Kohoutek na vodu a zároveň sušič rukou v jednom? Tuto novou věc představila na veletrhu IFA v Berlíně firma designéra Jamese Dysona. Zařízení využívá infračervené senzory, ty rozeznají vaše ruce pod kohoutkem a spustí vodu. Jakmile si opláchnete ruce, stačí umístit ruce pod další senzory, které jsou umístěné v ”pákách” po straně kohoutku.

Voda přestane téct, místo vody je tu chladný, filtrovaný proud vzduch s rychlostí 692 km/h, takže ruce jsou suché do 12 sekund. Dvě boční ramena této novinky totiž ruce doslova „svléknou“ z vody.

Vysoce výkonný digitální motor se nachází v krytu pod umyvadlem, takže dojem krásy nic nekazí. Digitální pulsní technologie dokáže zrychlit za 0,7 sekund z nuly na 90 000 otáček za minutu. Díky vestavěnému HEPA filtru pak vzduch odstraní 99,9 % bakterií. Podle Dysona je to lepší dezinfekce než, kterou poskytují elektrické sušiče na bázi teplého vzduchu. Ty mají údajně napomáhat vzniku bakterií.

Nezapomnělo se ani na tlumení hluku. Díky nerezové oceli 304, která se používá v loďařství, se nemusíte obávat ani koroze. Nové sušiče rukou Airblade Tap jsou výsledkem téměř tří let intenzivního výzkumu, za nímž stojí 125 vývojářů a investice ve výši 49 milionů eur.

Zdroj:http://bydleni.idnes.cz/osousec-rukou-dyson-0le-/koupelna.aspx?c=A150909_212935_koupelna_rez


Fotografie - Umyvadlová baterie za 38 tisíc vám umyje ruce a také je hned osuší