Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Betonová stěrka

Betonová stěrka – trendy povrch, který lze použít v každém prostoru

Betonová stěrka patří bezesporu k nejmodernější úpravě povrchu dnešní doby. Aby také ne, tento povrch je velmi snadno kombinovatelný, lze využít prakticky v každém prostoru vašeho obydlí a je velmi odolní vůči nečistotám. Věděli jste však, že ho můžete aplikovat i na nábytek či do vlhkých prostorů jako je třeba vaše koupelna? Ohledně betonové stěrky se objevuje spousta mýtů a polopravd, pojďme si nyní shrnout opravdové výhody tohoto materiálu.

Použít lze opravu všude

Ve společnosti se občas objevuje názor, že betonová stěrka je využitelná pouze v suchých místnostech typu obývací pokoj. Toto je však jeden z mýtů, který ve společnosti panuje. Betonová stěrka je vynikajícím řešením především do koupelny. Nejvíce se pro toto využití hodí betonová stěrka MicroBond, která je svým složením upravená přímo pro aplikaci do koupelny.

Betonová stěrka do koupelny

Jak již bylo řečeno, úprava povrchů pomocí betonové stěrky je do koupelny přímo ideálním řešením. Nemusí se jednat pouze o úpravu stěn. Stěrka je velmi vhodná i pro koupelnové podlahy. Výhody aplikace betonové stěrky do koupelny jsou nesporné. Jedná se o bezespárový, hladký, vodotěsný, nepropustný povrch, který je vysoce odolní proti plísním a jiným nečistotám. Výhodou je také snadnost údržby a vysoká životnost těchto povrchů.

Betonová stěrka na nábytek

Když jsme psali o použití betonové stěrky opravdu všude, asi vás nepřekvapí, že lze aplikovat i na nábytek. Vlastníte-li starou koupelnovou skříňku nebo komodu, můžete jí pomocí betonové stěrky na nábytek dodat trendy vzhled a zachránit před vyhozením. Ušetřit tak můžete nemalé peníze a získáte originální nadčasové kousky nábytku.

Betonová stěrka do venkovních i vnitřních bazénů

Další využití betonové stěrky, o kterém jste možná ještě neslyšeli, je aplikace do venkovních i vnitřních bazénů. Asi se teď udiveně ptáte, zda může být betonová stěrka zaplavena vodou. Pokud máte stále v hlavě zakotvený názor, že stěrka je vhodná pouze do suchého prostředí, jedná se jen o další mýtus! Betonová stěrka MicroBond, je svým složením speciálně upravená pro použití na povrchy, které se setkávají s vodou nebo jsou vodou úplně zaplavené. Díky svému nepropustnému povrchu může zdobit dno i stěny vašeho bazénu a dodat mu nadčasový luxusní vzhled.

Výhody betonové stěrky do koupelny

  • odolnost vůči plísním
  • odolnost vůči nečistotám
  • nepropustnost, voděodolnost
  • snadnost čištění
  • široká nabídka barev a designů
  • rychlost aplikace

Jak mohu betonovou stěrku aplikovat?

Při aplikaci betonové stěrky do koupelny či do bazénu je nevhodnější se poradit s profesionálem. Jedná se o vysoce vlhké prostředí, které vyžaduje pečlivé provedení a profesionální aplikaci. Dle společnosti Proka design je aplikace profesionálem do takto rizikového prostředí žádoucí. Zákazník se tímto rozhodnutím vyhne budoucím problémům se zatékáním vody. Zvýší se například i životnost oproti aplikaci svépomocí.

Máte další otázky?

Neváhejte kontaktovat společnost Proka design prostřednictvím kontaktního formuláře na jejich webových stránkách.

Fotografie