Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Obkladové tenkostěnné panely z vláknobetonu

Pracovníci SMP CZ, a.s. vyvinuli v rámci programového projektu MPO v rezortním programu TIP obkladový tenkostěnný panel z vláknobetonu. Obkladové tenkostěnné panely mají tloušťku 45 mm a jsou vyrobené z vláknobetonu C 35/45-XF4 s maximální velikostí zrna 8mm. Obkladové tenkostěnné desky z vláknobetonu se vyrábí v různých rozměrech o délkách stran 1 – 3 m, podle toho jak velký rozměr je na konkrétní projekt potřeba.

Důvody pro vývoj obkladových tenkostěnných desek z vláknobetonu bylo odstranění mokrého procesu a tím zkrácení doby stavby, vytvoření pohledového efektu a snížení spotřeby betonu. Jedním z dalších důvodů byla i ochrana nosných stěn před požárem.

Desky byly při zkoušce požární odolnosti vystavené po dobu 180 minut teplotě, tak vysoké že teplota na vzorku nosné stěny byla nižší než 300 a na rubové straně desky byla dosažena maximální teplota do 500 ºC. Po zkoušce desky pokrývaly pouze malé nepravidelné prasklinky a byli mírně vyboulené. Tento výsledek požární zkoušky lze považovat za pokrok, neboť nedochází k vystřelování kusů betonu, jež mohou následně ohrožovat osoby v době požáru v tunelu jak tomu je u variant s mokrým procesem.

Obkladové tenkostěnné panely z vláknobetonu se mohou uplatnit nejen v tunelech, ale uplatnění mají i v podzemních garážích, kdy je při požáru riziko porušení nosných stěn. Obkladové tenkostěnné panely z vláknobetonu jsou bráné jako odolné tenkostěnné betonové konstrukce, které dokážou přinést materiálovou a finanční úsporu na stavebním trhu.

Fotografie