Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Modrá deska pro čistý vzduch

Ticho a čistý vzduch v jedné desce

Společnost Rigips přináší zcela nový standard v bydlení, aby byly splněny dva nejčastější požadavky na komfortní domov – ticho a čistý vzduch. Velmi žádanou Modrou akustickou desku totiž obohatil o moderní technologii Activ´Air.

Rigips neustálým vylepšováním vlastností sádrokartonových desek reaguje na zvyšující se nároky na stavební materiály a tím i na kvalitu bydlení. Modrá akustická deska, která velmi účinně snižuje vzduchovou neprůzvučnost konstrukcí, je již delší dobu vyhledávaným materiálem pro realizaci příček, podhledů či předstěn v interiérech. Nyní Rigips tuto desku ještě vylepšil o revoluční složku Activ´Air, která trvale odstraňuje až 70% formaldehydu z ovzduší a vytváří tak čistý vzduch v interiérech. Formaldehyd je nejčastěji se vyskytující těkavá organická látka obsažená např. v nábytku, kobercích, textiliích a jiném bytovém zařízení nebo také v čisticích prostředcích a cigaretovém kouři. Složka Activ´Air tuto nebezpečnou látku, která ve vyšších koncentracích může způsobit nemalé zdravotní potíže, odstraňuje, a to po dobu minimálně padesáti let.

Modrá akustická deska Activ´Air v sobě nyní spojuje nejvyspělejší technologie v oblasti sádrokartonu. Kromě významného zlepšení akustiky a vnitřního ovzduší propůjčuje konstrukcím i požární odolnost. To ji předurčuje k tomu, aby se stala ještě vyhledávanější alternativou ke zděným příčkám, neboť sádrokartonové konstrukce se realizují rychlejší suchou cestou, nezatěžují nosnou konstrukci budovy a díky své malé tloušťce navíc ušetří více místa a tím zvětší cennou podlahovou plochu. Dobrou zprávou pro zákazníky je také fakt, že její cena se přidáním složky Activ´Air nijak nezvýší. Zájemci ji budou moci pořídit za stejnou cenu jako původní Modrou akustickou desku a přitom získají sádrokarton s podstatně vylepšenou recepturou a tím i lepšími vlastnostmi.

Nová Modrá akustická deska:

Nová Modrá akustická deska:

  • Účinně snižuje hluk
  • Je odolná proti po žáru
  • Čistí vzduch v interiéru

Více informací na www.rigips.cz

 

O SPOLEČNOSTI SAINT-GOBAIN

Saint-Gobain patří k top 100 průmyslových podnikům světa. V letošním roce slaví společnost 350 let své existence, a svým mottem k tomuto výročí: „350 důvodů, proč nadále věřit v budoucnost“ odkazuje na své plány a potenciál do budoucna.

Saint-Gobain je dnes díky svým zkušenostem a schopnosti neustále inovovat světovým lídrem na trzích udržitelného bydlení a v oblasti stavebnictví. Navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí na celém světě.

Společnost vyrábí také skla pro stavebnictví i automobilový průmysl, inteligentní zateplovací systémy, systémy zásobování vodou a solární řešení.

V mnoha oblastech, ve kterých na světovém trhu působí, je Saint-Gobain jedničkou na trhu.

  • Saint-Gobain je největším evropským prodejcem stavebních materiálů.
  • Osmdesát hlavních měst světa a více než sto velkých světových metropolí využívá potrubní vedení vyrobené Saint-Gobain.
  • Každé druhé auto, které jezdí na evropských silnicích, má skla vyrobené Saint-Gobain.
  • Každá druhá střecha v Evropě a jedna pětina domů v USA využívá izolace vyrobené skupinou Saint-Gobain.

 

Obrat skupiny ročně dosahuje 41 miliard EUR.

Saint-Gobain působí v 64 zemích a má téměř 190 tisíc zaměstnanců.

Fotografie