Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Změkčení vody

Lidské tělo je přibližně ze 75 % tvořeno vodou. To skutečně není málo. A proto má voda, kterou pijeme, má zásadní vliv na funkci a stav našeho organismu. Pro většinu z nás je samozřejmostí, že nám pitná voda, upravená ve vodárnách na příslušnou kvalitu, teče doma z kohoutku. Někdy je sice nevalné chuti, ale zdraví neškodí. Na mnoha místech naší země se setkáváme s vodou tvrdou. To znamená, že obsahuje velké množství rozpuštěných minerálních látek, především jsou to uhličitany a vápník s hořčíkem. Oba tyto prvky jsou nezbytné pro správnou činnost těla, nicméně všeho moc škodí.

Tvrdou vodu odhalíte snadno. Pokud se vám v rychlovarné konvici, na vodovodních kohoutcích, sprchových bateriích a stěnách sprchových koutů už po několika málo použitích usazuje vodní kámen, pak je voda tvrdá. Z výše jmenovaných ploch odstraníme vodní kámen relativně snadno, vyvařením či vymytím octem či roztokem kyseliny citronové.

Mnohem hůře se dá zatočit s usazeninami na topném tělese pračky, myčky nebo žehličky. Jak víme z televizní reklamy, vodní kámen je prevít, který vám může zničit nejen pračku. V tvrdé vodě se hůře rozpouští prací prášek či gel a jejich prací schopnost je tak značně snížena.

Tak, jako se minerály usazují na spotřebičích, mohou se usazovat i v našem těle. Tvrdá voda v našem těle klade vyšší nároky na činnost ledvin a jater. Extrémním případem tvrdé vody je voda minerální, která má své ozdravné účinky na tělo také pouze v rozumné míře.

Co tedy dělat, když máte tvrdou vodu? Přestěhování se není to nejlepší řešení, někdy to může být z bláta do louže, jen s kupou starostí navíc. Dnes už existují dostupné technologie, které tvrdost vody odstraní dřív, než se dostane do vaší sklenice či pračky.

Filtry na vodu si připojí na přívod vody ještě před samotnými kohoutky. Voda jimi protéká a vápenaté a hořečnaté kationty jsou odstraňovány přes ionex. To je nejčastěji náplň, která na sebe dokáže navázat nežádoucí ionty a mění je za ionty sodné, které nezpůsobují tvrdost vody a pro tělo jsou neškodné. Z náplně se pak tyto ionty opět vyplaví pomocí regenerace roztokem tabletové soli. Taková technologie vám bude sloužit roky, musí se o ni však pečovat, nechat správně servisovat a po cca 7 letech, někdy i později, je třeba náplň vyměnit.

Instalaci těchto technologií přenechte odborné firmě. Změří Vám parametry vody a navrhne řešení přímo na míru. Potřebnou technologii Vám dodá, namontuje a zajistí i servis.

Změkčení vody ušetří nejen vaše spotřebiče, ale i vaše prádlo a tělo. Pocítíte rozdíl i při umývání vlasů, měkká voda je také vhodnější pro jedince trpící na kožní problémy, například pro atopiky.

Fotografie