Máte malý byt?

28.8.2014Máte malý byt?

Zdá se Vám vám vaše garsonka malá? Tak věřte, že si žijete na přepychově velkém místě. V Americe vzniká pod vedením dr. Jeffa Wilsona projekt, který se snaží zmírnit obavy, které předpovídají, že se stálým růstem počtu obyvatel na světě, nebude kde se ubytovat.

Za pomocí daru 75 tisíc dolarů od Fordovy nadace založené Henrym Fordem a Edselem Fordem proměnily jeden odpadní kontejner, s obytnou plochou tři metry čtverečný na přepychové bydlení. Toto přepychové bydlení nepostrádá ani takové technické vymoženosti jako je klimatizace. Je plně vybaven nábytkem, dokonce se zde vešla i postel.

Profesor, který zde i bydlí, si toto bydlení nemůže vynachválit, jako jedinou nevýhodu uvádí, že jej budí popeláři.

Tento nápad bydlení v kontejnerech na odpad není ale první. Již dříve jej dostal například americký umělec Gregory Kloehn. Kontejner měl dokonce kolečka, takže své bydlení mohl kdykoliv převážet.

Velké přepravní kontejnery jsou pro bydlení téměř běžné. Pro stavbu domů je používají různí nadšenci, ale také uznávaní architekti, kterým toto řešení přijde nejen moderní a funkční, ale zároveň i ekologické.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2552037/Texas-university-professor-moves-DUMPSTER-school-campus-year-students-live-less.html