Články & návody


Katalog

STŘECHY Rosskohl - klempířství, pokrývačství, tesařství v Olomouci a okolí.

 

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

  

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Developer, jenž staví moderní novostavby v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

   

Oknoplastik s.r.o. - Výroba a montáž oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Bíba-zahradní architektura, s. r. o. - projekce, realizace a údržby zahrad a veřejné zeleně.

Jak uspořit pomocí zateplovacích systémů

Ceny za energie se stále zvedají, proto je nutné se při stavbě nebo rekonstrukci budov zaměřit a snížení výdajů za energie. Zároveň se hledají i způsoby snížení zátěže životního prostředí. Kvalitní tepelné izolace se řadí mezi nejekologičtější a nejekonomičtější řešení.

Využití zateplení

Zateplení se využívá pro značnou úsporu nákladů za vytápění na provoz novostaveb, paneláků, ale také pokud budete rekonstruovat kanceláře nebo starší domy. Díky vybrané povrchové úpravě se také vylepší celkový vzhled budov. Následně dojde k zhodnocení domu a pronájem nebo prodej bude pro zájemce mnohem atraktivnější.

Výhody zateplovacích systémů

Současné technické normy vyžadují lepší tepelně izolační parametry, než má většina obytných budov na našem území. Pořídit si můžete i kvalitní a zároveň levné zateplení, což se následně projeví jako velmi výhodné řešení. K výhodám vnějších zateplovacích systémů patří například nižší nároky na vytápěcí zdroje, posunutí bodu mrazu ze zdiva do izolační vrstvy a prodloužení životnosti celé konstrukce. Po aplikaci zateplovacích systémů se zamezí porušení zdiva vlivem mrazu, vylepší se akumulace a ochrana před teplem v době letních veder. Zateplovací systémy pomohou omezit výskyt plísní.

Zateplení minerální vlnou

K zateplení budov se využívá i minerální vlna. Jedná se o hojně používaný materiál, zajišťující vysokou požární odolnost a paropropustnost. Jedná se o přírodní materiál s výbornými izolačními vlastnostmi a zvukovovou pohltitelností. Minerální vlna se hodí i pro ekologické a nízkoenergetické domy. Spolehnout se můžete na delší životnost.

Kontaktní zateplovací systémy

Počítejte s vyšší počáteční investicí, ale posléze se vám určitě vrátí v podobě ušetřených nákladů za vytápění až do čtyřiceti procent. U starších objektů se díky zateplení odstraní tepelné mosty.

Máte problémy s hlukem od vedle? Tepelná izolace je řešením, jak se vypořádat s nadměrnou hlučností z okolí. K výhodám patří i estetická stránka. Jakmile se bude řešit fasáda, lze ji ozdobit různými druhy omítek, lícovými pásky či kombinací obou.

Kontaktní zateplovací systém vám připraví příjemné prostředí ve vašem domově. Během zimního období budete mít doma požadované teplo. Naopak v létě se nebudete muset trápit z nadměrného tepla, ale v místnosti se zachová skvělý chládek.

Fotografie