Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Jak najít ubytování ve světě?

Turistická letoviska

I když nepojedete na zájezd pořádaný cestovní kanceláří, nic vám nebrání ubytovat se v hotelu, který leží přímo na pláži. Pokud je tam volný pokoj, který vám vyhovuje, můžete si ho rezervovat. Stačí si najít webové stránky daného hotelu nebo detailněji prozkoumat hotely v dané destinaci – vybrat si ten, který se vám bude nejvíc líbit a bude cenově nejvýhodnější. Rezervaci zpravidla můžete provést přímo přes webové stránky daného hotelu, přičemž si v ní obvykle i zvolíte způsob stravování a další detaily.

Kempy

Možná máte dobrodružnější povahu a hotel vás ani za mák neláká. Přespání v zahraničí pod stanem nebo dokonce pod širákem také není nic nemožného. Stejně jako jsou kempy v České republice, existují i v zahraničí. Některé jsou u jezer, jiné u moře. Velmi často je naleznete i s pomocí internetových map, protože v dané lokalitě, která vás zajímá, uvidíte vlaječku označující kemp. Pokud má kemp webové stránky, bývá rezervace ubytování hračka. Jindy je možné zavolat provozovateli nebo napsat e-mail a zamluvit si ubytování na daný termín. Vhodné je už předem napsat, kolik vás přijede, zda budete mít domácí mazlíčky, jestli požadujete něco víc než jen místo pro rozložení svého stanu nebo zda máte například zájem o ubytování v chatkách.

Ubytování v soukromí

Další variantou může být ubytování v soukromí. Řada lidí v zahraničí pronajímá své nemovitosti ke krátkodobému ubytování. Může jít o chatu, byt nebo dokonce celý dům. Cena je mnohdy výrazně nižší než v hotelu, máte naprosté soukromí a leckdy k dispozici i zahradu s vybavením. Řada lidí tuto možnost vítá, protože jsou svými pány. Jedinou nevýhodou je, že si musíte sami vařit nebo chodit do okolních restaurací.

Najít takový typ ubytování není nijak složité. Existují speciální webové platformy, které zprostředkovávají nabídku ubytování, takže na nich můžete najít ubytovací zařízení z (téměř) celého světa. Populární je systém Airbnb, případně řada lidí spoléhá na společnost Booking.com.

Ubytování přes doporučení

Poslední oblíbenou možností je zajištění si ubytování přes doporučení od někoho z vašich známých. Máte tip na konkrétní hotel, chatu, byt, penzion či kemp, kde vaši známí pobývali a nemohou si to tam vynachválit? Vezměte si od nich kontakt a zajistěte si ubytování. Případně využijte, pokud máte v dané zemi své známé nebo je tam mají vaši přátelé. Takoví lidé vás obvykle rádi ubytují, vyjde vás to výrazně levněji a budete se tam cítit jako doma a budete opečovávanými hosty.

Přečtěte si také Začít ubytovávat hosty nemusí být složité nebo Revitalizace z dálky a v pohodlí, ubytování Praha

Fotografie