Články & návody


Katalog

 Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní novostavby v Praze

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

  

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Jak na rekonstrukci dětského pokoje?

Připravte si plán

Než se pustíte do samotné rekonstrukce dětského pokojíčku, nejprve si dobře promyslete, jaký styl by nově měl mít. Zvažte při tom věk vašeho dítěte, jeho záliby, množství jeho hraček i specifické potřeby. Rekonstrukci musíte pečlivě rozplánovat zejména co se týče úložného prostoru, pracovního stolu, postele a dalšího vybavení. Když budete předem přesně vědět, kde v budoucnu co bude a jak bude pokoj ideálně vypadat, ušetří vám to spoustu času a nervů v průběhu rekonstrukce. A nestyďte se, klidně si to i namalujte.

Barvy a dekorace

Dětský pokoj by měl být veselý a hravý. Proto se nebojte použít výrazné barvy a různé dětské dekorace. Můžete použít i tapetu, samolepicí fólie nebo na zdi přímo něco namalovat, aby prostor byl pro dítě zajímavější, inspirativnější a veselejší.

Při výběru vhodných barev a dekorací berte v úvahu nejen pohlaví vašeho dítěte, ale opět se přizpůsobte jeho věku a myslete i na to, že vše nebudete každý rok předělávat – proto zvolte motivy, které se dítěti budou líbit i za několik let. Ideální je plánovat vše ve spolupráci s ním, ať je pak spokojené.

Postel a úložný prostor

Nejdůležitější součástí dětského pokoje je postel, proto si promyslete, kam bude nejlepší umístit ji. Některé postele se vyrábějí již s úložným prostorem, pod jiné je zase možné přikoupit různé boxy či zásuvky, do kterých si pak dítě může ukládat své hračky. Další úložné prostory můžete vymyslet i na jiných místech pokoje, dělají se i různé závěsné sítě, které jsou ideální pro umístění plyšových hraček.

Studijní koutek

Je důležité vytvořit také vhodné pracovní místo, kde se dítě bude moci učit, malovat si, v klidu tvořit. Ideální je koupit dítěti malý pracovní stůl a otočnou židli, případně se vyrábějí třeba i rohové stoly či dvojstoly, pokud máte více dětí. I když je dítě ještě předškolní, koupi stolu nepodceňte, protože brzy ho bude potřebovat. Stůl by hlavně měl mít dostatek prostoru nejen na pracovní desce, ale i uvnitř.

Osvětlení

Kromě hlavního zdroje světla myslete i na různé menší druhy svítidel. Na stůl se rozhodně hodí lampička. Některé děti se v noci bojí, proto je výhodné myslet na nějaký typ nočního světla. Na strop můžete zase nalepit třeba fosforeskující hvězdy. Fantazii se meze nekladou a děti světla milují.  

Dekorace

Co se týká dekorací, tak kromě různých oblíbených motivů vašeho dítěte můžete zvolit i něco osobnějšího. Obraz ze zvětšené rodinné fotografie, soubor fotek nebo něco podobného, co dítěti neustále bude připomínat, že má rodinu, která ho miluje.

Přečtěte si také Výměna oken a stavební povolení nebo Rychlá a kvalitní rekonstrukce bytu.

Fotografie