Články & návody


Katalog

Fasady-shop.cz - Fasádní barvy, zateplení, omítky Baumit - maloobchodní i velkoobchodní prodej.

 

Keramika CZ s.r.o. - Velkoformátová dlažba a obklady různých tvarů, designu a barvy.

 

KADAŇKA stav s.r.o. - Celková rekonstrukce bytu.

 

A-Z STAVBY Blažek s.r.o. - Kompletní stavební práce Brno.

 

FINEP CZ a.s. - Moderní developerské projekty v Praze.

 

KLIMASPOL. spol. s r.o. - Dodávka, montáž a komplexní servis klimatizací v Brně a okolí.

 

BETONIT CZ s.r.o. - Železobetonové konstrukce Praha a okolí.

 

SEDMA International s.r.o. - Bezrámová posuvná okna a dveře.

 

Oknoplastik s.r.o. - Montáž a výroba oken na míru.

 

Quality Group s.r.o. - Technický a stavební dozor.

 

CASCADE-kuchyně s.r.o. - Nábytek na míru.

 

Komíny Plachý - Třísložkové (dvoupláštové) nerezové komíny.

Internetový magazín ze světa stavebnictví

Návrhy a realizace zahrad – Zahrady Skoupý

30. 1. 2023

Kdo by nechtěl mít doma krásnou zahradu? Doslova anglický trávník precizní jakosti, nádherné jezírko a pár vzrostlých ovocných stromů nebo okrasných dřevin. Tohle už není výsada šlechtických paláců, něco podobného můžete mít klidně i u vás doma a navíc za výhodnou cenu. Dejte na odborníky na návrhy zahrad, nechte si navrhnout zahradu, ve které se budete cítit opravdu dobře!

Stavba domu z betonových skořepinových tvárnic

30. 1. 2023

Systém stavby domů s vnitřní tepelnou izolací nemá u nás žádnou tradici. To je jeden z důvodů, proč se k němu i v odborných kruzích chová nedůvěra. Mnoho komentátorů tohoto systému si totiž neuvědomuje, že se jedná o celý systém, jenž řeší i tepelné mosty. Představa, že se jedná o běžnou stavbu, ve které se provede zateplení stěn stejně jako u zateplovacích systémů, ale pouze z interiéru, neodpovídá skutečnosti.

Chcete, aby lépe táhl?

30. 1. 2023

Správný odvod spalin z krbu, kamen či kotle na tuhá paliva je jedním z velmi důležitých prvků celkové účinnosti spalování.

Zbavte se nečistot ve vašem koberci

30. 1. 2023

Možná si říkáte, že je váš koberec čistý, neboť jej pravidelně čistíte speciálními přípravky, ale bohužel tomu tak není. Ruční mytí koberců je sice účinné, ale pouze z části, neboť nejvíce znečištění se neschovává na povrchu koberce, ale přímo v jeho vláknech uvnitř koberce a na to bohužel naše domácí metody nestačí.

Mobilní dům určený k trvalému bydlení

30. 1. 2023

Toužíte po změně či potřebujete vyřešit otázku bydlení bez zbytečných průtahů, které jsou spojeny se stavbou klasického domu? Což takhle pořídit si mobilní dům?

Výměna oken a stavební povolení

30. 1. 2023

Výměna oken je zásah do budovy a řídí se různými normami, zákony a vyhláškami. Pokud si vyberete kvalitního dodavatele, pak to jako koncový zákazník nemusíte řešit. Přesto vás možná zajímá, jak to s papírováním kolem výměny oken je.

Ocelové konstrukce, schody, brány, oplocení

30. 1. 2023

Zámečnictví Sokol - Veverská Bítýška nabízí veškeré kovoobráběcí a zámečnické práce a můžeme vám tak být nápomocni při stavbě samotného domu, např. vyrábíme schody, zábradlí nebo také u prací okolo domu. Vyrábíme branky a brány, ploty a oplocení, konstrukce pergol atd.

Rychlá a kvalitní rekonstrukce bytu

30. 1. 2023

Rozhodli jste se investovat nějaké peníze do zvelebení vašeho domova? Chcete je vynaložit účelně a získat za ně skutečnou kvalitu? Vyberte si pro rekonstrukci nemovitosti odborníky s mnohaletými zkušenostmi.

Skládácí domek od IKEA

30. 1. 2023

Firma IKEA představila 'Skládací domek', který je, jak jinak, dodáván v ploché krabici.

Obklady do kuchyně i koupelny

30. 1. 2023

Zajímavý design dělá originální koupelnu, ve které se vám bude každé ráno líbit, a začnete svůj den opravdu skvěle. Nechte si udělat obklady do koupelny opravdu přímo na míru, italská vizáž je dnes skutečně moderní a navíc působí skutečně vzdušně.

Nerezový komín nepotřebuje základy

30. 1. 2023

Nerezové komíny jsou obvykle dodávány jako jednoduchá stavebnice. Kromě základních částí můžete využít různé komponenty, přídavné díly, redukce pro komín apod. Jednotlivé díly komína se zasunují do sebe a navzájem upevňují kovovými sponami. Nerezový typ komína nepotřebuje pevný podklad, protože se montuje na komínovou konzolu připevněnou ke zdi.

Frézování a vložkování komínů

30. 1. 2023

Kompletní zbourání a postavení nového komína by měla být až poslední varianta, pokud váš komín netáhne či se na něm projevuje stáří. Nové komínové systémy jsou poměrně drahé a případné stavební úpravy interiéru vašeho domu také něco stojí. Spíše vám tedy můžeme doporučit renovaci komína pomocí frézování komínů a případného vložkování komínů.

Nový vzhled vaší zahrady

30. 1. 2023

Snem téměř každého vlastníka rodinného domku je mít na své zahradě příjemné posezení s krbem, kde by mohl trávit letní večery s rodinnou a přáteli. K tomu je samozřejmě potřeba pořídit si zahradní nábytek, ten se dnes prodává v mnoha obchodech sériové výroby. Můžete si ale nechat vyrobit zahradní nábytek a jiné doplňky přímo od truhláře, který ke své práci používá vždy kvalitní dřevo a ostatní materiály od odsvědčených prodejců.

Interiérové studio Ostrava - Vítkovice

30. 1. 2023

Interiérové dveře, zárubně, schodiště, kliky, kování, podlahy a další doplňky do vaší domácnosti najdete v Interiérovém studiu v Ostravě – Vítkovicích na ulici Výstavní 11/123. Pro lepší představu o možnostech našeho studia představujeme jednotlivé značky produktů, které u nás najdete.

Zakládání zahrad a trávníků

30. 1. 2023

Co se vám vybaví při slově zahrada? Někomu ovocné stromy, řádky se zeleninou a travnatá plocha, jinému okrasné květiny, keře a stromky připomínající nějakou vzdálenou zemi. Někoho uklidňuje práce, jiný zase upřednostňuje zahradu, kde údržba vysázených rostlin není na pořádku dne. Někdo si tam rád chodí jen sednout, vypít odpolední kávu a poslouchat švitořící ptáky. Občas je dobré mít takové klidné místo pro relaxaci.

Stavební výtahy GEDA

30. 1. 2023

Výtahy jsou klíčovým nástrojem a pomocníkem na velkých, ale i menších stavbách. GEDA vyrábí výtahy pro dopravu materiálu i pro dopravu osob a materiálů.